MKS Trzebinia wygrywa pierwszy zimowy sparing

21.01.2023 16:00 | 0 komentarzy | 3 148 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze MKS Trzebinia pokonali Zgodę Byczyna w swoim pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej.

0
Wojciech Skrzypek, trener MKS Trzebinia

Sparingi

MKS Trzebinia - Zgoda Byczyna 5-1 (1-0)

1-0 Szymon Kurek (24), 2-0 Antoni Olek (55), 3-0 Jan Koźlik (57), 4-0 Jakub Pająk (60), 4-1 samobójcza (77), 5-1 testowany (90)

MKS: Gielarowski - testowany 1, Radwański, Kalinowski, Sochacki, Zybiński, Baran, testowany 2, testowany 3, Arfa, Kurek oraz Wróbel, Sieczko, Koźlik, Kowalik, J. Pająk, Olek, Kamionka, Gałka

W rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jaworznie, piątoligowy MKS pokonał grającą w oświęcimskiej klasie okręgowej Zgodę Byczyna.

Trener trzebinian Wojciech Skrzypek nie mógł skorzystać w tym meczu z Łukasza Skrzypka, Jana Martyniaka, Karola Kusiaka i Jakuba Grzyba.

W spotkaniu zagrało trzech testowanych zawodników w wieku młodzieżowca. W przypadku dwóch z nich: prawego obrońcy i środkowego pomocnika (obaj z rocznika z 2003), szkoleniowiec chciałby, aby dołączyli do kadry MKS.

Po pierwszej połowie meczu „żółto-czarni" prowadzili 1-0, po trafieniu Szymona Kurka. Asystę przy golu zanotował Marcin Kalinowski.

Po zmianie stron MKS w ciągu pięciu minut zdobył trzy bramki i było już 4-0. W 77. minucie po samobójczym trafieniu gracza MKS Zgoda zniwelowała część strat, ale w samej końcówce spotkania wynik na 5-1 dla zespołu z Trzebini ustalił testowany środkowy pomocnik.

- Generalnie mogę być zadowolony. Trenujemy dosyć mocno i zawodnicy nie mają jeszcze tego „czucia" piłki. W tym upatrywałbym to, że popełniliśmy pewne błędy i przeciwnik stworzył sobie sytuacje strzeleckie. Powinniśmy zdobyć dużo więcej goli, ale w naszej grze było też sporo nonszalancji. Drużyna z Byczyny ma spory potencjał. Widać, że praca trenera Wąsika robi swoje i poziom tego zespołu może iść tylko w górę - mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec MKS.

Kolejny zimowy sparing drużyna z Trzebini ma rozegrać w sobotę, 28 stycznia ze Szczakowianką Jaworzno.

KS Chełmek - Victoria 1918 Jaworzno 3-0