Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Budowa PSZOK i rozbudowa budynku administracyjnego w Babicach za prawie 10 milionów złotych

20.01.2023 08:00 | 4 komentarze | 3 750 odsłony | Michał Koryczan

Umowy na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz rozbudowę i adaptacja pomieszczeń administracyjnych m.in. dla gospodarki komunalnej zostały podpisane.

4
Budowa PSZOK i rozbudowa budynku administracyjnego w Babicach za prawie 10 milionów złotych
Fot. UG w Babicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Gmina rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowy z wykonawcami na budowę PSZOK w Babicach oraz rozbudową i adaptacją budynku na potrzeby zaplecza administracyjno-technicznego.

Cała inwestycja ma kosztować 9.634.150 zł. Samorząd dostał na ten cel z Polskiego Ładu prawie 6,2 mln zł. Resztę dołoży z budżetu gminy.

Przypomnijmy, że przetarg został podzielony na dwie części. Budową PSZOK zajmie się spółka Berny&Berny z Jankowic. Prace, obejmujące opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, roboty budowlane oraz wyposażenie budynku, mają kosztować 1.143.900 zł.

Prace związane z rozbudową i adaptacją budynku na potrzeby zaplecza administracyjno-technicznego (m.in. dla spółki Gospodarka Komunalna w Babicach) wykona z kolei spółka IDEABUD z Trzebini. Ma to kosztować 8.490.250 zł.

PSZOK oraz pomieszczenia administracyjne mają powstać w rejonie szosy z Babic do Mętkowa (przedłużenie ul. Wyszyńskiego). Cała inwestycja ma być gotowa do 18 października 2024 r.


Czytaj również

Fiasko pierwszego przetargu na budowę drogi z Chrzanowa do rafinerii w Trzebini. Czy znajdą się chętni za drugim podejściem?

Oni popłynęli najszybciej w powiecie chrzanowskim

AKCJA ZIMA 2023. Gdzie dzwonić, gdy sypnie śniegiem i jest ślisko

Włamanie do mieszkania w Libiążu. Pieniądze i biżuteria padły łupem złodziei

Nowe boisko piłkarskie w Trzebini może zostać zamknięte

Nowe Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie