Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Biznes rozkręca się na dobre obok obwodnicy Babic

15.01.2023 13:00 | 0 komentarzy | 8 397 odsłon | Michał Koryczan

Prawie 15 mln zł zarobiła już gmina Babice na sprzedaży gruntów w strefie ekonomicznej. Pierwsza z firm, która go kupiła, zamierza rozpocząć tam działalność już w przyszłym roku.

0
Biznes rozkręca się na dobre obok obwodnicy Babic
Jeden z budynków powstających w strefie ekonomicznej w Babicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Babicka strefa ekonomiczna powstaje na blisko 60 hektarach gruntów należących niegdyś do spółki pastwiskowej, w sąsiedztwie obwodnicy.

Od 2020 roku gmina sprzedała na obszarze strefy 14 działek o łącznej powierzchni 12 hektarów, za prawie 15 milionów złotych.

Jak mówi wójt Radosław Warzecha sprzedaż działek stanowi pierwszą korzyść finansową dla gminy. Oczywiście jest ona jednorazowa. Kolejną, już regularną, są wpływy z podatku od nieruchomości. Na następne, wynikające z prowadzonej działalności, trzeba jeszcze poczekać.

Zgodnie z umową, nabywcy gruntów w strefie, muszą w ciągu dwóch lat od ich zakupu rozpocząć inwestycję, a zakończyć ją w ciągu lat czterech.

- Oczywiście może to nastąpić szybciej. Wszystko jednak zależy od kondycji finansowej firm. Wiadomo, że czas to pieniądz. Im szybciej zainwestują, tym szybciej zaczną zarabiać. Dwie firmy już rozpoczęły budowę obiektów. Kolejne są na etapie dokumentacyjnej. Z tego co wiem, to Fuhr Polska spółka z o.o. już w przyszłym roku zamierza rozpocząć działalność w naszej strefie - mówi Radosław Warzecha.

W tym roku gmina planuje sprzedać co najmniej trzy kolejne działki. Liczy, że z tego tytułu do budżetu wpłyną 4 mln zł.

Więcej na temat babickiej strefie ekonomicznej i kto kupił grunty przeczytacie w najnowszym, 2. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.


Czytaj również

To muzeum tworzą pasjonaci lokalnej historii (WIDEO, ZDJĘCIA)

Pociąg specjalny „Śnieżyca" przejechał przez Trzebinię

Na ile wyceniani są piłkarze z ziemi chrzanowskiej

Gońcy przyniosą do domów naklejki

Niepewna przyszłość klubów z gminy Libiąż. Mniej pieniędzy na sport

Bezkompromisowa Wisła zagra pięć sparingów

Czytaj również