Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Na ile wyceniani są piłkarze z ziemi chrzanowskiej

15.01.2023 09:00 | 0 komentarzy | 4 725 odsłony | Michał Koryczan

Najwyżej wyceniany piłkarz grający na polskich boiskach jest wart prawie tyle, ile Trzebinia planuje w tym roku wydać na inwestycje.

0
Na ile wyceniani są piłkarze z ziemi chrzanowskiej
Michał Stachera, to jedyny przedstawiciel naszego regionu w piłkarskiej ekstraklasie. FOT. ŁUKASZ ŻOŁĄDŹ - CRACOVIA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Zajmujący się wyceną piłkarzy portal transfermarkt.de regularnie publikuje najnowsze wartości rynkowe piłkarzy.

Wśród zawodników występujących w PKO BP Ekstraklasie najwięcej wart jest Vladan Kovacevic z Rakowa Częstochowa. Bramkarz z Bośni i Hercegowiny wyceniany jest na 5 mln euro, czyli ponad 23 mln zł. To prawie tyle, ile Trzebinia planuje w tym roku wydać na inwestycje.

Aktualnie jedynym przedstawicielem naszego regionu w PKO BP Ekstraklasie jest Michał Stachera z Chełmka. W ubiegłym roku 21-letni zawodnik Cracovii, grający wcześniej m.in. w KS Chełmek i Górniku Libiąż, miał okazję zadebiutować na najwyższym poziomie krajowych rozgrywek piłkarskich. Jeśli zacznie grać regularnie w ekipie "Pasów", to wkrótce jego wartość będzie wyższa niż 75 tys. euro.

Najwyżej wycenianym piłkarzem z naszego terenu pozostaje pochodzący z Libiąża środkowy pomocnik Patryk Plewka. Według transfermarkt.de wart jest obecnie 200 tys. euro.

Na koniec 2021 r. był wyceniany na pół miliona euro więcej. Trzeba jednak pamiętać, że zespół libiążanina, czyli Wisła Kraków, spadł w zeszłym sezonie z ekstraklasy do pierwszej ligi.

W rozgrywkach Fortuna 1. Ligi występuje jeszcze jeden gracz związany z powiatem chrzanowskim. To pochodzący z Jaworzna, a mieszkający obecnie w Trzebini, Patryk Szczuka, wyceniany na 50 tys. euro. Od lipca ubiegłego roku jest bramkarzem GKS Katowice. W rundzie jesiennej zaliczył jeden występ na zapleczu ekstraklasy. Zagrał również w jednym spotkaniu "GieKSy" w Pucharze Polski.


Czytaj również

Gońcy przyniosą do domów naklejki

Niepewna przyszłość klubów z gminy Libiąż. Mniej pieniędzy na sport

Bezkompromisowa Wisła zagra pięć sparingów

Pijany kierowca zaatakował policjantów

Kto może dostać tytuł „Zasłużony dla gminy Babice"

9 drużyn powalczy w Trzebińskiej Lidze Siatkówki

Czytaj również