Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Remont Dworskiej w ramach rozbudowy szkoły w Kościelcu. Może się uda

06.01.2023 14:00 | 0 komentarzy | 2 351 odsłony | Łukasz Dulowski
Jest plan, żeby pieniądze zaoszczędzone po przetargu na rozbudowę szkoły wykorzystać m.in. na modernizację Dworskiej. Chodzi o dotację z Polskiego Ładu.
0
Remont Dworskiej w ramach rozbudowy szkoły w Kościelcu. Może się uda
Dworska w Kościelcu biegnie w bezpośrednim sąsiedztwie SP nr 6
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Robert Maciaszek przypomina, że na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Kościelcu gmina miała przyznane 15 mln zł z Polskiego Ładu (całkowity koszt był szacowany na 17 mln zł).

Po przetargu okazało się, że firma Kartel z Jędrzejowa zrealizuje tę inwestycję znacznie taniej - za 14,5 mln zł (w tej sytuacji dofinansowanie z Polskiego Ładu obliczono na 12,3 mln zł). Burmistrz chciałby jednak wykorzystać całą, przyznaną dotację.

- Pojawia się światełko w tunelu, że uda nam się zaangażować zaoszczędzone środki w kolejny etap inwestycji, czyli przebudowę ulicy Dworskiej wraz z fragmentem Kasztanowej. Chcemy też wykonać boisko zewnętrzne przy SP nr 6 w Kościelcu oraz dużo większy niż aktualnie zakładany w projekcie plac zabaw na sąsiedniej gminnej działce. Pracujemy nad tym, aby móc pieniądze zaoszczędzone w przetargu wykorzystać na dodatkowe roboty. Będziemy chcieli zwiększyć zakres zadania, jakim jest rozbudowa szkoły w Kościelcu - tłumaczy burmistrz Robert Maciaszek.

Na razie w tegorocznym budżecie są pieniądze na wykonanie projektu przebudowy Dworskiej wraz z fragmentem Kasztanowej.

SP nr 6 w Kościelcu ma dzisiaj ok. 900 mkw. powierzchni użytkowej i - jak mówi burmistrz Maciaszek - jest jedną z najmniejszych podstawówek w gminie. Posiada tylko 5 sal lekcyjnych. Po rozbudowie będzie 2,5 tys. mkw.

- Placówka pomieści nowe, trzyoddziałowe przedszkole z zapleczem kuchenne na parterze. Na piętrze trzy dodatkowe sale lekcyjne, dwie klasopracownie. Sala gimnastyczna z szatniami i natryskami, pokojem dla trenerów, magazynkiem na sprzęt sportowy. Ponadto miejsce na bibliotekę - wylicza Robert Maciaszek.

Rozbudowa podstawówki w Kościelcu rozpoczęła się jesienią 2022 r. Ma potrwać do końca marca 2024 r.