Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Młodzi dziennikarze z SP 8 w Trzebini mają swoją telewizję

27.10.2022 08:30 | 3 komentarze | 2 301 odsłony | Natalia Feluś

11 uczniów SP 8 w Trzebini tworzy szkolną telewizję. Mają profesjonalny sprzęt, nauczycielkę z pasją i zapał to dziennikarskiej roboty. Obejrzyjcie ich wydanie wiadomości.

3
Młodzi dziennikarze z SP 8 w Trzebini mają swoją telewizję
Ekipa szkolnej telewizji TV Ósemka. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Aparat fotograficzny z kamerą, program do montażu, statyw, green screen, prompter, mikrofon główny i tzw. "pchełki" wpinane w ubranie, mobilny telewizor i laptop - o takim sprzęcie niektóry mogą tylko pomarzyć. Urządzenia te szkoła kupiła w ramach programów edukacyjnych, głównie z rządowego - Laboratoria Przyszłości.

Telewizyjna smykałka

Pieniądze nie poszły na marne. Wioleta Bączek, nauczycielka z SP 8 w Trzebini, która sama od wielu lat interesuje się mediami, wymyśliła TV Ósemka. Wiosną w szkole odbył się dziennikarski casting. Każdy mógł się zgłosić. Ostatecznie ekipę telewizyjną tworzy zgrana jedenastka uczniów: Stanisław Filipek, Aleksander Matyjek, Amelia Święszek, Patrycja Szuba, Oliwia Wojtas, Aleksandra Furjan, Maja Jakóbik, Szymon Osielczak, Adrian Bandosz, Adam Perek oraz Amelia Lasoń. Co miesiąc starają się nagrać nowy odcinek wiadomości szkolnych. Jak zapewniają, tematów nigdy im nie brakuje. Skupiają się na imprezach okolicznościowych i wydarzeniach szkolnych.

Zapał do działania

Każdy z uczniów tworzących ekipę telewizyjną wnosi do niej coś od siebie. Jedni pewność siebie, inni - radiowy głos, przebojowość, predyspozycje do parodii i dubbingu, młodość, zapał i żywiołowość. Dla niektórych osób czas spędzany na wspólnych nagraniach jest rodzajem terapii - choć na godzinę w tygodniu mogą oderwać się od codziennych trosk. Większość z nich jest z klasy ósmej i już dziś boleją, że niedługo kończą podstawówkę, a tym samym przygodę z TV Ósemka. Wkręcili się w dziennikarstwo na całego.

- Najbardziej emocjonujący jest moment, kiedy materiał jest już zmontowany i mam go opublikować na YouTubie oraz szkolnym Facebooku. Uczniowie nie mogą się doczekać obejrzenia efektu końcowego - opowiada Wioleta Bączek, opiekunka grupy.

Wrześniowy odcinek TV ÓSemka obejrzycie TUTAJ.

Więcej na temat szkolnej telewizji w SP 8 w Trzebini przeczytacie w bieżącym wydaniu tygodnika "Przełom" do kupienia w wersji elektronicznej TUTAJ.