Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

"Piątka" w Trzebini ma nową dyrektorkę

05.10.2022 13:00 | 0 komentarzy | 5 916 odsłon | Natalia Feluś

Nowa dyrektorka SP nr 5 Adriana Waśnik na początek pracy obrała sobie jasny cel - najpierw zajmie się estetyką szkoły. Zamierza stworzyć przyjemne i estetyczne miejsce dla 207 uczniów.

0
"Piątka" w Trzebini ma nową dyrektorkę
Adriana Waśnik, nowa dyrektorka SP5 w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Zaczęła od swojego gabinetu, który odmalowała i odświeżyła za własnym zakresie. Jak mówi, być może będzie to bodziec do działań całej społeczności szkolnej, w tym rodziców, którzy wyremontowali właśnie jedną z klas. Inni także się do tego przymierzają. Jest pozytywnie zaskoczona wsparciem rodziców oraz rady osiedla Siersza.

Stołówka i ogród

Nowa dyrektorka planuje na remonty przeznaczyć pieniądze z budżetu szkoły, a także szukać wsparcia w organie prowadzącym. Zamierza też pozyskać fundusze z projektu "Posiłek w szkole i w domu".

- W szkole jest zaplecze lokalowe spełniające wszystkie wymagania, by stworzyć w pełni funkcjonującą stołówkę. Na razie jest catering - zaznacza.

Adriana Waśnik chce również zadbać o wygląd otoczenia szkoły. Myśli o stworzeniu ścieżki dydaktycznej, zasadzeniu roślin i ich pielęgnacji, a także postawieniu nowego ogrodzenia.

Imię dla szkoły

W przyszłym roku dyrektorka zamierza rozpocząć procedurę nadania szkole imienia. Placówka ma już dwa sztandary: im. Stefana Żeromskiego oraz - gdy mieściło się tutaj Publiczne Gimnazjum nr 2 - im. Trzech Wieszczów.

- Będzie także trzeci sztandar z nowym imieniem, ale w ten wybór musimy najpierw zaangażować lokalną społeczność. Chciałabym wyeksponować w szkole wszystkie trzy sztandary i pokazać historię tej placówki - zapowiada. - Nie jest to dla mnie jednak priorytetem w tym roku szkolnym - dodaje.

Nowa dyrektorka podkreśla, że najważniejsi są dla niej teraz uczniowie. Pragnie poznać każdego z nich - ich problemy i talenty zamiłowania i zainteresowania, a także wspierać rozwój osobisty. Szczególnie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz z problemami zdrowotnymi. W przeszłości tworzyła klasy integracyjne, uczyła języka polskiego oraz prowadziła zajęcia rewalidacyjne. Zamierza też zapoznać się dokładnie z kadrą pedagogiczną, ponieważ w tej placówce dotąd nie uczyła.

Gdzie pracowała nowa dyrektorka

Adriana Waśnik jest trzebinianką, od 32 lat związana z oświatą. Pracę zaczynała w Szkole Podstawowej w Młoszowej. Po reformie podjęła pracę w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Trzebini. W tych dwóch placówkach przepracowała 23 lata. Następnie przez osiem lat pełniła funkcję wizytatora w Wydziale Nadzoru Edukacji w Kuratorium Oświaty w Katowicach. Teraz rozpoczęła pracę na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini.