Chrzanów

5 goli „Kowala”, MKS Trzebinia po raz 11. zdobył regionalny Puchar Polski (WIDEO, ZDJĘCIA)

28.09.2022 19:30 | 0 komentarzy | 5 186 odsłon | Michał Koryczan

W środowym meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów MKS Trzebinia rozbił na wyjeździe Ciężkowiankę Jaworzno.

0

Finał Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów

Ciężkowianka Jaworzno - MKS Trzebinia 0-11 (0-6)

0-1 Michał Kowalik (2), 0-2 Kamil Kamionka (3), 0-3 Michał Kowalik (19), 0-4 Michał Kowalik (27), 0-5 Michał Kowalik (36), 0-6 Adrian Zybiński (39), 0-7 Antoni Olek (62), 0-8 Michał Kowalik (71), 0-9 Hamed Arfa (85), 0-10 Antoni Olek (88), 0-11 Hamed Arfa (90)

Ciężkowianka: Kotyza - Woźniak (83. Skórnicki), Boś, M. Kominiak, Tosza, Łata (46. Ślusarczyk), Chrząścik, Radomski, Woronowicz, Fijołek (75. Rzeszutko), Nowak (65. K. Baran)

MKS: Gielarowski - Sz. Kurek, Martyniak, Olek, Sochacki (67. Kusiak), Zybiński (46. Radwański), Baran, J. Pająk (67. Koźlik), Kamionka (67. Gałka), Kowalik, Arfa

Sędziowie: Marek Kulczyk, Michał Gębala i Jonasz Kita

Oba zespoły mierzyły się ze sobą po raz trzeci w historii, w tym drugi raz w finale pucharowych rozgrywek. Trzeci raz górą okazał się trzebiński MKS (piąta liga), odnosząc najwyższe jak dotąd zwycięstwo nad drużyną Ciężkowianki (klasa okręgowa).

Tym samym MKS Trzebinia w swoim trzynastym finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów sięgnął po trofeum już po raz jedenasty.

Goście rozpoczęli mecz z dużym animuszem i już po trzech minutach prowadzili 2-0. Wynik otworzył Michał Kowalik, a potem do siatki trafił Kamil Kamionka (asystę zanotował Michał Kowalik). Miejscowi otrząsnęli się dosyć szybko, stwarzając sobie dwie bardzo dobre okazje strzeleckie. Nie potrafili jednak pokonać Łukasza Gielarowskiego.

Trzebinianie skrzętnie to wykorzystali. Piłki posyłane po prostopadłych podaniach za linię obrony gospodarzy okazały się niezwykle skuteczną bronią.

W efekcie MKS prowadził do przerwy już 6-0. Kolejne trzy bramki dorzucił bowiem Michał Kowalik (dwa razy asystował mu Hamed Arfa, a raz Szymon Kurek), a jedną Adrian Zybiński (po podaniu od Michała Kowalika).

Po zmianie stron „żółto-czarni" w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku, ale na kolejnego gola trzeba było poczekać do 62. minuty. Wówczas Łukasz Sochacki zagrał precyzyjnie do Antoniego Olka, a ten pokonał Daniela Kotyzę.

W 71. minucie swojego piątego gola w meczu strzelił Michał Kowalik, który przelobował golkipera Cięzkowinaki w sytuacji jeden na jeden.

W samej końcówce spotkania dwukrotnie do siatki trafił jeszcze Hamed Arfa (asysty zaliczyli Jan Koźlik i Karol Kusiak) oraz Antoni Olek, który tym sposobem także skompletował dublet.

Obie drużyny otrzymały po meczu puchary, wręczane przez wiceprezesa PPN Chrzanów Leona Kozioła i członka zarządu podokręgu Antoniego Gawronka.

Kluby mogą też liczyć na nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego. MKS Trzebinia - 1.300 zł, a Ciężkowianka - 1.000 zł.

Trzebiński zespół będzie teraz reprezentował chrzanowski PPN w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Czytaj również

Zawodnik PMOS Chrzanów mistrzem Polski

Wyścig po koronę króla strzelców Klasy A - Chrzanów. Kto ma najwięcej goli?

Najszybsi biegacze dostali w Libiążu pieniądze

Zobaczcie, jak dziś Browar Tenczynek wygląda od środka (WIDEO, ZDJĘCIA)

Piłkarska niedziela. Błyskawica trafiła następnego rywala, Żarki nie dały rady liderowi

Kiedy ma być zamknięty przejazd Sienną i Krasickiego pod wiaduktami (WIDEO, ZDJĘCIA)