Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rozbudowa szkoły w Chrzanowie: „ Teraz musimy wziąć łopaty" (WIDEO)

27.09.2022 09:00 | 3 komentarze | 4 151 odsłony | Łukasz Dulowski
Została podpisana umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6 na osiedlu Kościelec. Inwestycja ma być gotowa w marcu 2024 r.
3
Rozbudowa szkoły w Chrzanowie: „ Teraz musimy wziąć łopaty" (WIDEO)
Podpisanie umowy na rozbudowę podstawówki w chrzanowskim Kościelcu. Od lewej: burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek i Paweł Karpiński, wiceprezes firmy Kartel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prace zrealizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Kartel" S.A. z Jędrzejowa. Koszt po przetargu - 14,5 mln zł.

SP nr 6 w Kościelcu ma dzisiaj ok. 900 mkw. powierzchni użytkowej i - jak mówi burmistrz Robert Maciaszek - jest jedną z najmniejszych podstawówek w gminie. Posiada tylko 5 sal lekcyjnych. Po rozbudowie będzie 2,5 tys. mkw.

- Placówka pomieści nowe, trzyoddziałowe przedszkole z zapleczem kuchenne na parterze. Na piętrze trzy dodatkowe sale lekcyjne, dwie klasopracownie. Sala gimnastyczna z szatniami i natryskami, pokojem dla trenerów, magazynkiem na sprzęt sportowy. Ponadto miejsce na bibliotekę - wylicza Robert Maciaszek.

- Myślę, że za półtora roku spotkamy się i będziemy z satysfakcją oddawali ten budynek dla dzieciaków, dla społeczności Chrzanowa. Resztę musimy dopiero pokazać w pracy. To, co fajne, już się skończyło. Teraz musimy wziąć łopaty, naszych rzemieślników i wykonywać to zadanie - mówił podczas podpisania umowy Paweł Karpiński, dyrektor naczelny i wiceprezes firmy Kartel.