Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Na składowisku opon w Trzebini znów pojawił się ogień

06.07.2022 21:20 | 7 komentarzy | 4 578 odsłony | Marek Oratowski
W środowy wieczór strażacy ugasili pożar na obrzeżach składowiska opon przy ulicy Słowackiego w Trzebini.
7
Na składowisku opon w Trzebini znów pojawił się ogień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy dostali zgłoszenie o godzinie 20.12. Na miejsce przyjechały trzy zastępy z PSP i policjanci. Na szczęście ogień pojawił się na obrzeżach składowiska, w pobliżu opustoszałego budynku i objął tylko około 25 metrów kwadratowych. Paliły się głównie śmieci. Sytuację dość szybko udało się opanować.

Przypomnijmy, że na tym terenie kilka razy pojawiał się już ogień. Największy pożar miał tam miejsce w maju 2018 roku. Wtedy ogień objął hektar powierzchni i walczyło z nim ponad dwustu strażaków.

Ostatnim właścicielem nieruchomości było upadłe już przedsiębiorstwo Prodryn z Sosnowca. Obecnie działka pod składowiskiem pozostaje we władaniu Skarbu Państwa, a władającym terenem jest wojewoda śląski. Ostatnia decyzja starosty, nakazująca wojewodzie usunięcie odpadów została oddalona. Starostwo wznowiło postępowanie i uzupełnia akta sprawy. Finału spraw na razie nie widać.

Według kosztorysu wykonanego w 2016 roku, usunięcie odpadów oraz rewitalizacja terenu składowiska kosztować miała 25 mln zł. Ta kwota jednak prawdopodobnie będzie znacznie większa. Mieszkańców niepokoi fakt, że na teren składowiska wciąż podrzucane są śmieci.