Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Część handlowa placu Mogielnickiego w Babicach ma się zmienić nie do poznania (WIDEO)

05.07.2022 18:00 | 1 komentarz | 3 915 odsłony | Michał Koryczan

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na budowę nowych pawilonów handlowych na placu Mogielnickiego w Babicach.

1
Część handlowa placu Mogielnickiego w Babicach ma się zmienić nie do poznania (WIDEO)
Widok na część handlową placu Mogielnickiego w Babicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pierwszą z nich, wartą 4 648 999 zł brutto złożyła spółka Berny&Berny z Jankowic. Drugą, wartą 5 498 100 brutto, spółka Meritum Grupa Budowlana z Krakowa.

Gmina zamierzała przeznaczyć na tę inwestycję 4 mln zł. Jak mówi wójt Babic Radosław Warzecha, samorząd najprawdopodobniej dołoży brakującą kwotę. Na razie trwa analiza złożonych ofert.

Przypomnijmy, że w ramach zeszłorocznej edycji Polskiego Ładu gmina ma otrzymać 3 200 000 zł na przebudowę części handlowej placu Mogielnickiego w Babicach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na przełomie lipca i sierpnia zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Ten będzie miał 13 miesięcy na realizację inwestycji.

W sierpniu mogłoby się rozpocząć wyburzanie istniejących budynków. W ich miejsce mają powstać nowe pawilony - większe, nowocześniejsze i podłączone do kanalizacji. Powstanie też toaleta publiczna.

Przebudowa części handlowej, to kolejny etap rewitalizacji wsi. Najpierw w jej ramach powstało nowe przedszkole obok babickiej podstawówki i wybudowano dalszą część deptaka - na ul. Parkowej (od skrzyżowania z ul. Zamkową w kierunku zabytkowego kościoła) oraz rozebrano budynek przy ul. Gołąba.

Drugi etap rewitalizacji objął teren pomiędzy Krakowską, Gołąba i Kanoniczą. Powstała tu przestrzeń do wypoczynku (z ławkami i miejscem zabaw dla dzieci), plac na oficjalne uroczystości (ze sceną) i parking.

 

Czytaj również:

Dzień po wyborach doszło do zmiany we władzach MKS Trzebinia

Jest nowy zarząd MKS Trzebinia

Oświęcim i Chrzanów mogą połączyć siły w piłkarskich rozgrywkach ligowych

Byli piłkarze Wisły Kraków wygrali z Wolanką Wola Filipowska (WIDEO, ZDJĘCIA)

25 lat temu Fablok Chrzanów awansował do trzeciej ligi

Świt zdobył Puchar Burmistrza Krzeszowic