Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Bibliotekarze z MBP w Libiążu proponują na wakacje zagadki, zabawy, warsztaty i spotkania

06.07.2022 12:00 | 0 komentarzy | 2 251 odsłony | Marek Oratowski
Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu przygotowała na cały okres wakacji wiele propozycji dla najmłodszych i trochę starszych mieszkańców gminy.
0
Bibliotekarze z MBP w Libiążu proponują na wakacje zagadki, zabawy, warsztaty i spotkania
Klub Gier Planszowych zaprasza na cykliczne spotkania, fot. Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czytelnicy wypożyczalni dla dzieci i młodzieży mogą wziąć udział w konkursie pt. „Książka - mój wakacyjny przyjaciel", który trwać będzie przez całe lato. Odwiedzające bibliotekę dzieci od 3 r.ż., które wypożyczą minimum jedną książkę, mogą wziąć udział w zabawie „Letnia zgadywanka". Polega na wybraniu lub wylosowaniu zagadki i jej odgadnięciu. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi są nagradzane przez biblioteczną maskotkę Huhusia.

Dla dorosłych użytkowników libiąskiej książnicy bibliotekarze przygotowali zabawę „Podróże naszych czytelników - przypnij pinezkę". Przy okazji mogą się zapoznać się z propozycjami podróżniczo-literackimi zamieszczanymi na bibliotecznym fanpage'u.

W Bibliotece Głównej podczas wakacji prezentowane będą dwie wystawy fotograficzne - „Fauna i flora Libiąża" autorstwa Pawła Siudy oraz wystawa fotograficzna uczestników „Rodzinnych wędrówek".

Dzieci i młodzież mogą skorzystać w wielu imprez, warsztatów, spotkań i zabaw organizowanych przez całe lato zgodnie z harmonogramem w Bibliotece Głównej oraz Filiach. Będą to m.in. cotygodniowe spotkania Klubu Gier Planszowych oraz wielki turniej planszówek zaplanowany na 27 lipca. A także zajęcia plastyczno-literackie „Wtorki z bajką" na placu zabaw za biblioteką, „Klub Malucha" czyli biblioteczne zabawy dla najmłodszych i ich rodziców w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku zabaw oraz opowieści teatrzyku Kamishibai i warsztaty komputerowe. Filie jak co roku zapraszają na „Wakacyjne czytanki".

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej i Facebooku MBP w Libiążu.