Nigeryjski napastnik błysnął w Trzebini dając nadzieje Pcimiance Pcim (WIDEO, ZDJĘCIA)

04.06.2022 14:20 | 13 komentarzy | 6 228 odsłon | Michał Koryczan

W sobotnim meczu małopolskiej czwartej ligi MKS Trzebinia przegrał u siebie w kiepskim stylu z Pcimianką Pcim. Co po spotkaniu powiedział trener „żółto-czarnych" Wojciech Skrzypek?

13
Napastnik Pcimianki Chibueze Onwudi w pojedynku z Radosławem Górką, defensorem MKS

JAKO IV liga małopolska - grupa zachodnia

MKS Trzebinia - Pcimianka Pcim 0-3 (0-2)

0-1 Chibueze Onwudi (4), 0-2 Chibueze Onwudi (13), 0-3 Kacper Sołtys (81)

Trzebinia: Wróbel - Ruczyński (46. Martyniak), Górka, Kalinowski - Sochacki (46. Gałka), Zybiński, Grzyb, Barczyk (66. Baran), Garlacz, Szczurek (46. Wierzba), Kowalik (66. Rejdych)

Pcim: Dul - Korczyk, Kowalczyk, Chochliński (86. Moniak), D. Pandyra (64. Dziadkowiec), Kowalski, Luberda (82. N. Zalejski), K. Pandyra, Zeszczuk (D. Zalejski), Sołtys, Onwudi (84. Mizera)

Pcimianka Pcim, wspierana żywiołowym dopingiem kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców w pełni zasłużenie wygrała w Trzebini. Dzięki zwycięstwo goście wciąż liczą się w walce o utrzymanie na czwartoligowych boiskach. MKS taką szansę stracił już wcześniej.

Od początku meczu gospodarze ruszyli na rywali, ale bardzo szybko otrzymali dwa mocne ciosy, co ostudziło ich zapędy. Oba gole dla Pcimianki strzelił nigeryjski napastnik Chibueze Onwudi, jeden z najlepszych piłkarzy całego spotkania.

W 23. minucie trzebinianie mogli zdobyć kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Marcina Kalinowskiego, ale ten spudłował z kilku metrów.

Tuż przed przerwą Chibueze Onwudi mógł skompletować klasycznego hat-tricka, ale w sytuacji sam na sam z Tomaszem Wróblem uderzył obok słupka.

W przerwie trener MKS Wojciech Skrzypek dokonał aż trzech roszad w składzie, ale nie zmieniły one obrazu meczu.

To Pcimianka dominowała na murawie i w 81. minucie ustaliła wynik spotkania na 3-0. To jedenastki podyktowanej za faul na Waldemarze Luberdzie podszedł Kacper Sołtys. Strzał byłego zawodnika MKS odbił co prawda Tomasz Wróbel, ale wobec dobitki był już bez szans.

Do zakończeniu sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. Żegnający się z czwartą ligą trzebiński zespół zmierzy się kolejno z LKS Jawiszowice (wyjazd), Wieczystą Kraków (dom) i Dalinem Myślenice.