Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zobaczcie jak minął tydzień na ziemi chrzanowskiej 09 V – 15 V 2022

15.05.2022 19:00 | 0 komentarzy | 607 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Podsumowaliśmy mijający tydzień. Przypomnijmy sobie. Zapraszamy do oglądania.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

CHRZANÓW

W Centrum Handlowym MAX w Chrzanowie zamknięty został sklep sieci TXM. Jej zarząd złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.
Podstawowymi powodami były kiepskie wyniki finansowe. Spółka zwraca uwagę, że do takiego stanu rzeczy przyczynił się m.in. brak pomocy dla firmy, będącej ofiarą pandemii.
TXM na koniec 2021 roku dysponował około 200 placówkami handlowymi o łącznej powierzchni prawie 47 tysięcy metrów kwadratowych. Jedną z nich miał w Chrzanowie.

CHRZANÓW

Rozpoczęła się budowa basenów i stadionu w Chrzanowie. Ośrodek rekreacyjno-sportowy na osiedlu Kąty jest zamknięty od siedmiu sezonów. Za rok może się tam wykąpiemy. Na razie teren w pobliżu ul. Leśnej zamienił się w plac budowy. Widać, że firma zwozi materiały i zaczyna od robót ziemnych. Inwestycję prowadzi trzebiński Rembud.
W istniejących nieckach powstaną baseny o różnych głębokościach. Jednym z najważniejszych elementów całego projektu jest jednak budowa stadionu miejskiego.
Inwestycja powinna być gotowa w czerwcu 2023 r. Tak, aby w przyszłe wakacje ośrodek tętnił życiem. Koszt po przetargu wynosi 19 mln zł.

CHRZANÓW

Kiedy zostanie otwarty Rynek w Chrzanowie? Remont jego centralnej części doczekał się końca. Roboty odebrał inspektor budowy. Ogrodzenia pozostały.
Przypomnijmy, że pierwsze odbiory przeprowadzono przed długim weekendem majowym. Inspektor nadzoru budowlanego zgłosił jednak uwagi do jakości wykonanych prac.
Niedoróbki usunięto. 10 maja gmina wysłała zawiadomienie o zakończeniu prac do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jeżeli PINB-ud nie zgłosi zastrzeżeń w ciągu 14 dni, rynek może być użytkowany. Ma zatem czas do 24 maja. Teoretycznie więc ogródki letnie zostaną rozłożone przez restauratorów po tej dacie.