Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na tych przystankach koniecznie trzeba postawić wiaty

18.01.2022 17:00 | 5 komentarzy | 2 854 odsłony | Marek Oratowski
Choć od uruchomienia przystanku tymczasowego komunikacji miejskiej w Chrzanowie minęło sporo czasu, nadal wielu pasażerów nie może się pogodzić z tym, że nie ma na nim wiaty.
5
Na tych przystankach koniecznie trzeba postawić wiaty
Na tymczasowym dworcu podróżni mają wciąż do dyspozycji tylko słupekz rozkładami jazdy i ławkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Zero osłony przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Gdzie są radni zasiadający w związku komunikacyjnym?" - pytał jeden z pasażerów kontaktujących się z redakcją.

Na etapie tworzenia dworca tymczasowego przy ulicy Wyszyńskiej przedstawiciele ZKKM doszli do wniosku, że będzie z niego korzystało niewiele osób. A w pobliżu jest przystanek przy ulicy Trzebińskiej, gdzie jest wiata. Dlatego postawili na tymczasowym dworcu tylko słupek z rozkładami. Jak widać, nie wszystkim to wystarcza. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ostatnio znów dała o sobie znać zima. Postulat ustawienia wiaty poddajemy zatem pod rozwagę decydentom z ZKKM-u.

To nie jedyne takie miejsce. Radny powiatowy Antoni Gawronek pod koniec grudnia postulował postawienie wiaty na przystanku w Kroczymiechu w miejsce tej zniszczonej przez wichury. Przewodniczący zarządu ZKKM Marek Dyszy odpowiedział, że ten wniosek będzie rozpatrywany w trakcie przygotowań harmonogramu inwestycji na 2022 rok.