Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Gdzie ma powstać most tymczasowy na Wiśle w Jankowicach?

18.01.2022 12:30 | 2 komentarze | 4 792 odsłony | Michał Koryczan
W drugiej połowie tego roku ma się rozpocząć rozbiórka istniejącego mostu na Wiśle w Jankowicach i budowa zupełnie nowego.
2
Gdzie ma powstać most tymczasowy na Wiśle w Jankowicach?
Most tymczasowy powstanie po prawej stronie od mostu głównego na Wiśle, patrząc od strony Jankowic. Fot. Udostępnione przez UMWM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie planuje rozpocząć w tym roku przebudowę głównego mostu nad Wisłą w Jankowicach, łączącego ze sobą dwa powiaty: chrzanowski i oświęcimski.

W związku z planowaną inwestycją, mieszkańcy zaczęli się domagać konkretnych informacji i deklaracji, że w czasie prowadzonych prac wykonana zostanie przeprawa tymczasowa, a nie trzeba będzie korzystać z wielokilometrowych objazdów.

Jak podawaliśmy w ubiegłym tygodniu, wreszcie pojawiły się konkretne informacje. Co istotne, są one zgodne z oczekiwaniami ludzi. Most tymczasowy powstanie.

W poniedziałek, 17 stycznia odbyła się wideokonferencja dotycząca rozbudowy mostu na Wiśle w Jankowicach.

- To kolejna ważna inwestycja dla Małopolski Zachodniej. Rozbudowa mostu w Jankowicach zwiększy bezpieczeństwo oraz poprawi komfort podróży. Z myślą o mieszkańcach i przedsiębiorcach czyniliśmy starania, aby powstał most tymczasowy z możliwością przejazdu dla samochodów ciężarowych i to się udało - powiedział Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz lokalni przedsiębiorcy.

Most tymczasowy o łącznej długości około 280 metrów i szerokości około 12 metrów zostanie poprowadzony po trasie równoległej do odcinka drogi wojewódzkiej, który zostanie wyłączony z ruchu komunikacyjnego na czas rozbudowy mostu istniejącego na Wiśle. Nośność projektowanego obiektu to 40 ton.

Natomiast most docelowy będzie obiektem o szerokości ponad 12 metrów z jednostronnym chodnikiem oraz ścieżką pieszo-rowerową powiązaną z istniejącą Wiślaną Trasą Rowerową.


Przeczytaj również:

Jakie imprezy szykują się w tym roku w skansenie w Wygiełzowie

AKCJA ZIMA 2022. Gdzie dzwonić, gdy sypnie śniegiem i jest ślisko

MKS Trzebinia wygrał wszystko. Wyprzedził Piasta Gliwice i Sośnicę

Zawodnik z powiatu chrzanowskiego w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w futsalu

Paweł Olszowski znalazł nowy klub. Jego piłkarz zagrał w Lidze Mistrzów

ZDW Kraków zdecydował w sprawie mostu tymczasowego na Wiśle w Jankowicach