Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

10 osób ubiega się o posadę prezesa Wodociągów Chrzanowskich

17.01.2022 14:00 | 15 komentarzy | 8 367 odsłon | Tadeusz Jachnicki, Agnieszka Filipowicz
Kandydaci na to stanowisko mogli się zgłaszać do 14 stycznia. Po tym terminie komisja zaczęła przeglądać oferty pod kątem formalnym. Niebawem II etapu konkursu.
15
10 osób ubiega się o posadę prezesa Wodociągów Chrzanowskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Członkowie Rady Nadzorczej, która wybierze nowego prezesa, nie chcą udzielać żadnych informacji na temat konkursu.

Jak tłumaczą, podpisali klauzulę poufności, zobowiązującą ich do milczenia. Jedyną uprawnioną do udzielania informacji jest przewodnicząca RN Elżbieta Waśniowska. Potwierdza, że kandydatów jest 10 i większość, choć nie wszyscy, to osoby z powiatu chrzanowskiego. Dodaje, że drugi etap konkursu ma się odbyć początkiem kolejnego miesiąca i przed końcem pierwszej połowy lutego powinniśmy poznać nazwisko nowego szefa wodociągów.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że jednym z kandydatów jest obecny prezes Tadeusz Arkit.

- Tak, kandyduję. Długo się wahałem. Głównym przesłaniem, by się zdecydować na taki krok, było wsparcie dużej grupy załogi. Poza tym mam poczucie, że przez te sześć lat mojej pracy na stanowisku prezesa spółki udało się zrobić dużo dobrych rzeczy - przyznaje.

Trudno jednak nie pamiętać, że wybory nowego prezesa spowodował fakt, że Arkit zrezygnował z funkcji. Dlaczego więc ponownie kandyduje?
- Owszem, dla kogoś, kto patrzy na wszystko z zewnątrz i może jest mniej zorientowany, wygląda to dziwnie. Dla tych, co są bliżej, wszystko jest jasne. Moja rezygnacja i to nie jest tajemnicą, spowodowana była polityczną koniunkturą. Mam prawo kandydować ponownie i z tego prawa korzystam, zobaczymy jak się sprawy rozstrzygną - mówi.

Innym kandydatem, jak ustaliśmy, jest Wiesław Pałubski, były szef Miejskiego Zakładu Nieruchomości w Trzebini.
- Tak, kandyduję. Spółkę, którą prowadziłem przez 6,5 roku w Trzebini doprowadziłem do bardzo dobrych wyników. Czas sprawdzić się w kolejnym miejscu - tłumaczy.

Wśród krążących głosów o kandydatach pojawia się jeszcze dwie osoby. Jedna zajmuje kierownicze stanowisko w wodociągach, kolejna jest związana z Tauron.