Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uderzyli policjanta podczas interwencji, trafili do aresztu

01.12.2021 14:00 | 5 komentarzy | 6 169 odsłon | Marek Oratowski
Sąd zastosował trzymiesięczne areszty dla dwóch sprawców czynnej napaści na chrzanowskiego policjanta.
5
Uderzyli policjanta podczas interwencji, trafili do aresztu
Napastnicy mieli 24 i 32 lata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 27 listopada przed północą. Dyżurny KPP w Chrzanowie przyjął zgłoszenie o awanturujących się klientach w jednym z lokalów gastronomicznych przy ul. Rynek. Na miejscu policjanci zastali kilka wulgarnych i agresywnych wobec siebie osób.

Spośród tej grupy dwaj bracia (w wieku 24 i 32 lata) byli najbardziej pobudzeni. Już na początku interwencji obaj mężczyźni zaczęli znieważać mundurowych oraz kierować wobec nich groźby.

Gdy popchnięty przez 32-latka policjant zastosował wobec niego chwyt obezwładniający, młodszy z braci uderzył drugiego z policjantów. Obaj mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się dzisiaj do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 10 lat. Natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat więzienia.