Nie masz konta? Zarejestruj się

Zagórze

Sobotni wstrząs: Dom zakołysał się na dwie strony, jak nigdy dotąd

27.11.2021 15:00 | 2 komentarze | 10 313 odsłon | Łukasz Dulowski
O silnym tąpnięciu, około godzin południowych, piszą na FB mieszkańcy Zagórza. W tym tygodniu już nie pierwszy raz zatrzęsła się ziemia.
2
Sobotni wstrząs: Dom zakołysał się na dwie strony, jak nigdy dotąd
Mieszkańcy Zagórza twierdzą, że w sobotę mocno zakołysało ziemią. Widok na Zagórze. FOT. JOANNA BIZOŃ z grupy „PRZEŁOMowe Kadry"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
- Chyba największy wstrząs, jaki do tej pory odczułem. Dom zakołysał się na dwie strony, jak nigdy dotąd. Okropność! - pisze na swoim facebookowym profilu jeden z mieszkańców Zagórza.

Inni dodają: „Miałam wrażenie, że dach garażu spadnie do środka", „U mnie też mocno domem zakołysało. Janina nas zniszczy, a władze nic sobie z tego nie robią!!!".

Na razie nie ma potwierdzenia z Zakładu Geologii i Geofizyki Głównego Instytutu Górniczego w Katowicach o sobotnim wstrząsie, o jego sile i pochodzeniu. Dyżurny PCZK w Chrzanowie mówi, że takich informacji można się najwcześniej spodziewać w poniedziałek.

Wiemy natomiast, że wstrząsy pochodzące z obszaru górniczego ZG Janina w Libiążu, co potwierdził Zakład Geologii i Geofizyki Głównego Instytutu Górniczego w Katowicach, miały miejsce 24 i 25 listopada.