Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Radni mają grubsze portfele. Podwyżka dla burmistrza też zatwierdzona

25.11.2021 21:47 | 16 komentarzy | 4 443 odsłony | Agnieszka Filipowicz
O 80 procent wzrasta wynagrodzenie burmistrza Trzebini. Rada miasta dziś przegłosowała podwyżkę dla włodarza tego miasta. Diety radnych poszły w górę o 60 procent.
16
Radni mają grubsze portfele. Podwyżka dla burmistrza też zatwierdzona
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podwyżki to efekt nowelizacji ustawy o wynagradzaniu osób zajmujących kierownicze stanowiska. W przypadku trzebińskich radnych podwyżka weszła w życie z tzw. "automatu", bo wysokość diet w tej gminie zależy od stawki bazowej, która idzie w górę. W przypadku burmistrza konieczne było podjęcie stosownej uchwały. Dziś ją przegłosowano.

Do tej pory burmistrz Jarosław Okoczuk zarabiał nieco ponad 10 tys. zł brutto, czyli ok. 7 100 zł na rękę. Teraz dostanie około 18 tys. zł brutto miesięcznie.
Według nowych przepisów, radni mogli bowiem ustalić dla burmistrza pensję nie niższą niż 14 435,20 zł, a nie wyższą niż 20 041,50 zł. Trzebińscy radni ustalili maksymalną. Burmistrz nie dostanie co prawda 20 tys zł, ale tylko dlatego, że nie ma stażowego wystarczającego do pobierania pensji w tej wysokości. Musi więc zadowolić się pensją na poziomie ok. 18 tys. zł.

Radni trochę podyskutowali, a na koniec zatwierdzili podwyżkę. Burmistrz podziękował.
- Nie głosujemy na nazwisko, lecz na stanowisko. Funkcje kierownicze, funkcje, na których człowiek ma odpowiedzialność i spełnia oczekiwania społeczne, powinny być stosowne nagradzane - podsumował Jarosław Okoczuk.