Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Święto Niepodległości w Chrzanowie będzie piknik patriotyczny, w Libiążu biesiada online

27.10.2021 17:30 | 3 komentarze | 3 117 odsłony | Marek Oratowski
Znamy już program tegorocznego Święta Niepodległości. Jedni organizatorzy postawili na masowość, inni obchody bardziej kameralne.
3
W Święto Niepodległości w Chrzanowie będzie piknik patriotyczny, w Libiążu biesiada online
Dwa lata temu w chrzanowskiej hali 11 listopada odbył się pierwszy piknik patriotyczny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Libiążu przez wiele lat odbywały się biesiady patriotyczne. W ubiegłym roku ze względu na pandemiczne ograniczenia imprezy nie było. W tym roku zostanie reaktywowana. Jednak 23. edycja biesiady będzie online. W programie zatytułowanym „Z sercem na dłoni" o godz. 17 wystąpi chór „Canticum Canticorum". Wydarzenie można będzie obejrzeć na www.lck.libiaz.pl. Wcześniej, bo o godz. 9 w kościele Przemienienia Pańskiego zostanie odprawiona msza święta za ojczyznę. Po liturgii nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Za to w Chrzanowie szykuje się masowa impreza. W chrzanowskiej hali w 2019 roku odbył się pierwszy piknik patriotyczny z okazji Święta Niepodległości. Po rocznej przerwie, w czwartek 11 listopada o godz. 16 odbędzie się druga edycja pikniku. W jego programie znajdzie się m.in. śpiewanie pieśni patriotycznych, występ zespołu Gryfnioki i laureatów konkursu folklorystycznego oraz pokaz mażoretek. W Święto Niepodległości w Chrzanowie planowane są jeszcze marsz nordic walking, piknik patriotyczny, msza święta oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Zwycięstwa i Wolności.