Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Szybkie wskazówki dotyczące znalezienia pierwszej pracy

21.10.2021 15:05 | 0 komentarzy | 2 430 odsłony | red

Materiał promocyjny

Można znaleźć wiele wskazówek mających pomóc znaleźć pracę, ale większość tylko się powtarza. Oto pięć szybkich wskazówek, które pomogą ci w znalezieniu pracy.
0
Szybkie wskazówki dotyczące znalezienia pierwszej pracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szukanie pracy po studiach może być trudne, zwłaszcza na dzisiejszym rynku pracy. Wielu studentów nie wie gdzie zacząć. Pomóc może myślenie o szukaniu pracy jako o procesie wymagającym wielu kroków. Przyłożenie się do każdego z tych kroków pomoże ci znaleźć swoją pierwszą pracę i wylądować na ścieżce wiodącej ku długiej, zyskownej karierze.

Zdecyduj, jakiego rodzaju pracy szukasz

Ogólnikowo sformułowane cele mogą być potężną przeszkodą podczas szukania pracy po studiach po raz pierwszy. Nie marnuj czasu na aplikowanie na pozycje, które nie pasują do twoich kwalifikacji. Zamiast tego, zanalizuj swoje wykształcenie, umiejętności, doświadczenie, osobowość i zainteresowania, a następnie stwórz listę pozycji, które do nich pasują. Tą część procesu możesz zacząć jeszcze w trakcie studiów.

Stwórz dobre CV

Aby stworzyć CV, które przyciągnie uwagę potencjalnego pracodawcy, rozejrzyj się po ofertach pracy i zorientuj się, jakiego doświadczenia i jakiej wiedzy poszukują pracodawcy. Nie martw się brakiem doświadczenia zawodowego. Podkreśl istotne dla oferty doświadczenie ze studiów oraz dodatkowe kwalifikacje, na przykład umiejętności obsługi komputera. Jeżeli opisujesz staże i prace sezonowe, skup się na inicjatywie oraz tym, co wniosłeś w miejsce pracy. Gdy już zdecydujesz się, co musi znaleźć się w twoim CV, wybierz zauważalny, dobrze zorganizowany, i czytelny format.

Stwórz listę docelowych pracodawców

Wykorzystaj zasoby online, aby stworzyć listę firm w których chciałbyś pracować. Oprócz list najlepszych pracodawców z Forbes czy Fortune, zajrzyj także w literaturę branżową. Możesz także znaleźć potencjalnych pracodawców na targach pracy, poprzez rejestrację na portalach pomagających znaleźć pracę, a także przez biuro pracy na twojej uczelni. Pamiętaj, że pula potencjalnych pracodawców zwiększa się, jeżeli jesteś gotów się przeprowadzić. Dowiedz się wszystkiego co możesz o każdej firmie na twojej liście przez lekturę stron firm oraz artykuły branżowe.

Dostosuj profil do każdej oferty

Po stworzeniu dobrego CV i listy pracodawców, pora popracować nad profilem osobistym. Celem listu motywacyjnego jest przedstawienie się pracodawcom i zachęcenie do przeczytania twojego CV. List powinien zawierać same konkrety i być krótki, a także tłumaczyć dlaczego twoje wykształcenie, historia, doświadczenie oraz walory osobiste robią z ciebie idealnego kandydata. Jeżeli wysyłasz zapytanie w odpowiedzi na ofertę pracy, dostosuj list do opisu oferty.

Materiał promocyjny