Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Burzliwa dyskusja o skrzyżowaniu. Mieszkańcy zaskarżyli decyzję wojewody (WIDEO)

21.10.2021 07:06 | 7 komentarzy | 5 370 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Projekt przebudowy skrzyżowania jest gotowy, są też pieniądze na tę inwestycję. Czy dojdzie ona do skutku? Nie wiadomo. Mieszkańcy zaskarżyli decyzję wojewody o natychmiastowym rygorze wykonalności.
7
Burzliwa dyskusja o skrzyżowaniu. Mieszkańcy zaskarżyli decyzję wojewody (WIDEO)
W spotkaniu z mieszkańcami wzięli udział także trzebińscy radni - miejscy i powiatowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wczoraj wieczorem w Dworze Zieleniewskich odbyło się spotkanie poświęcone sprawie przebudowy jednego z niebezpiecznych skrzyżowań w Trzebini - ulic Piłsudskiego i Kościelnej. Uczestniczyli w nim: poseł Krzysztof Kozik, burmistrz Jarosław Okoczuk, Franciszek Padło (reprezentujący senatora Andrzeja Pająka), trzebińscy radni oraz mieszkańcy osiedla Centrum. Nie dojechali przedstawiciele inwestora, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Inwestycja budzi kontrowersje, bo mocno ingeruje w grunty prywatne i wymaga wywłaszczeń. Okoliczni mieszkańcy nie dają na to zgody. Jednak wojewoda małopolski już wydał zezwolenie na przedsięwzięcie drogowe. Inwestycji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Co to oznacza? Istota natychmiastowej wykonalności decyzji administracyjnych polega na tym, że decyzja staje się wykonalna, mimo że nie jest ostateczna. To wyjątkowe rozwiązanie. Taki rygor można nadać decyzji, gdy jest to niezbędne np. ze względu na ochronę zdrowia lub życia ludzkiego czy ze względu na inny ważny interes społeczny.

Jak usłyszeli wczoraj uczestnicy zebrania, do Ministerstwa Rozwoju został złożony wniosek o uchylenie decyzji wojewody o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności kontrowersyjnej inwestycji. Na razie więc sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Przebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Kościelnej w Trzebini ma kosztować 2,65 mln zł. Samorząd wojewódzki obiecał na ten cel 1,8 mln zł. Resztę sfinansuje gmina.

Ludzie:

Krzysztof Kozik

Krzysztof Kozik

Związkowiec, polityk z Libiąża