Piłkarze Libiąża z nowym trenerem na ławce przegrali ważny mecz (WIDEO, ZDJĘCIA)

16.10.2021 20:00 | 1 komentarz | 6 283 odsłon | Marek Oratowski
W sobotnim pojedynku ostatniej w tabeli okręgówki jedenastki Libiąża podejmującej przedostatnią Suchą Beskidzką górą byli goście. Mimo że to libiążanie pierwsi strzelili gola.
1
Piłkę w pole karne dośrodkowuje Damian Lickiewicz (Libiąż)

KEEZA Klasa okręgowa - Wadowice

MKS Libiąż - MKS Babia Góra Sucha B. 1-2 (1-0)
1-0 Mateusz Węgorek (13), 1-1 Jakub Talaga (52), 1-2 Maciej Stróżak (74)

Libiąż: Łowiec - Szyjka, K. Pater, Poznański, Kaczor (80. M. Pater), Ciaputa (46. Kuras), Gulik, Pacwa, Lickiewicz, Lewarczyk, Węgorek

To był ważny mecz dla libiążan. Chcąc nie stracić dystansu do reszty rywali chcieli wygrać w wyprzedzającą ich w tabeli przedostatnią ekipą Babiej Góry. Do przerwy prowadzili. Już w 9. minucie młodzieżowiec Mateusz Węgorek wykorzystał dokładne podanie i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jednak goście cały czas byli groźni, choć w pierwszych 45 minutach nie stworzyli sobie stuprocentowej sytuacji bramkowej. Za to niedługo po przerwie po centrze z rogu Macieja Stróżaka do siatki uderzeniem głową trafił Jakub Talaga. W jednej z następnej akcji libiążan uratowała poprzeczka. Na kwadrans przed końcem wbiegający lewą stroną pola karnego Maciej Stróżak został sfaulowany i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Gospodarze chcieli stwarzać zagrożenie po wrzutach z rzutów wolnych, ale w polu karnym brakowało im precyzji. Przegrali zatem 1-2, podobnie jak tydzień wcześniej w Jaworznie.

Na ławce trenerskiej Libiąża zasiadł 42-letni Adrian Szafran, trener grup młodzieżowych w Szkole Piłkarskiej Górnik Libiąż. Po końcowym gwizdku powiedział nam tylko, że w połowie tygodnia po rozmowie z prezesem klubu rozstrzygnie się, czy poprowadzi zespół w dalszych meczach. Wcześniej MKS występował pod wodzą Andrzeja Kosa.

Obejrzyjcie wideo i zdjęcia z tego pojedynku.