Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Libiąska kopalnia znów trzęsie. Trwa wydobycie z nowej ściany

14.10.2021 17:30 | 11 komentarzy | 4 818 odsłony | Marek Oratowski
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie powołując się na dane uzyskane z
Zakładu Geologii i Geofizyki Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach poinformowało o 22 wstrząsach, jakie zostały spowodowane od 1 do 14 października przez działalność ZG Janina.
11
Libiąska kopalnia znów trzęsie. Trwa wydobycie z nowej ściany
Najsilniejszy wstrząs odnotowany w październiku został odnotowany minionej nocy i miał siłę 2,4 w skali Richtera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziesięć z tych wstrząsów miało siłę powyżej 2 w skali Richtera. Najsilniejszy jak dotąd (2,4) miał miejsce tuż po północy w nocy z 13 na 14 października.

Przypomnijmy, że pod koniec września libiąska kopalnia rozpoczęła wydobycie w nowej ścianie 733 pod Zagórczem. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Przedstawiciele kopalni zapewniają, że na bieżąco monitorują sytuację oraz przeprowadzają działania mające zmniejszyć siłę wstrząsów (m.in. strzelania torpedujące).

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie zespołu porozumiewawczego, w skład którego wchodzą dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach, burmistrz Libiąża, burmistrz Chrzanowa, wójt Babic, prezes Tauron Wydobycie oraz kierownik ruchu Zakładu Górniczego Janina w Libiążu. Przedstawiciele ZG przedstawili na nim informację o aktualnej sytuacji w kopalni, także w kontekście zapobiegania wstrząsom.

Odczuliście wstrząsy w ostatnim czasie?