Piłkarska niedziela. Błyskawica trafiła Górnika pięć razy (WIDEO, ZDJĘCIA)

10.10.2021 19:50 | 0 komentarzy | 5 073 odsłon | Michał Koryczan
W A-klasowych derbach gminy Trzebinia, Błyskawica Myślachowice pokonała wysoko Górnika Siersza. Klasycznym hat-trickiem popisał się w tym meczu Kacper Głowacz.
0
Kacper Głowacz (z prawej) zdobył trzy gole dla Myślachowic w meczu z Sierszą

KEEZA Klasa A - Chrzanów

UKS Górnik Siersza - Błyskawica Myślachowice 0-5 (0-0)

0-1 Kacper Głowacz (49), 0-2 Kacper Głowacz (56), 0-3 Kacper Głowacz (67), 0-4 Szymon Zając (70), 0-5 Rafał Warkoczyński (76)

Siersza: Buziewicz (81. D. Pawletta) - Byrczek (52. Prasak), K. Tajs, Boba, Borkowski, Jarosz (65. Kotela), B. Kurek (72. Bartoń), Nowak, K. Jędrzejczyk (81. D. Głowacz), Kurzański, A. Mendela

Myślachowice: D. Woźniak - Piotrowski, P. Wilk, Cybulski, Zając (81. Celiński), M. Wilk (77. Gałuszka), Witkowski (81. Krawczyk), Wicher (69. Kocyk), Warkoczyński, Chlebda (65. Łukasik), K. Głowacz

Sędziowali: Rafał Ziach, Sławomir Nachel i Paweł Kania (KS Chrzanów)

Niedzielne derby trzebińskiej gminy zakończyły się nadspodziewanie wysokim zwycięstwem drużyny z Myślachowic. Po pierwszej połowie nie zanosiło się, że Błyskawica pokona Górnika w identycznych rozmiarach, jak dzień wcześniej reprezentacja Polski rozprawiła się z San Marino.
Goście stworzyli sobie kilka klarownych okazji bramkowych, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Michała Buziewicza, który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Najpierw efektownie odbił piłkę po uderzeniu Tomasza Witkowskiego, a potem sparował futbolówkę na poprzeczkę po strzale Mateusza Wilka. Precyzji zabrakło z kolei Kacprowi Głowaczowi, który po dośrodkowaniu Tomasza Witkowskiego z rzutu wolnego, trafił tylko w boczną siatkę.
Zmarnowane sytuacje mogły się na przyjezdnych zemścić w końcówce pierwszej odsłony. Po centrze Bartosza Kurka, Fabian Borkowski główkował jednak tuż nad poprzeczką.
Drugą odsłonę drużyna z Myślachowic rozpoczęła od mocnego uderzenia. Zaraz po zmianie stron Rafał Warkoczyński trafił jeszcze w słupek, ale chwilę później było już 1-0 dla gości.
Rafał Warkoczyński dośrodkował mocno w pole karne, a Kacper Głowacz pokonał z kilku metrów Michała Buziewicza. To był początek strzeleckiego popisu Kacpra Głowacza, który w niespełna 20 minut skompletował klasycznego hat tricka. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a potem sfinalizował dokładne podanie od Tomasza Witkowskiego.
Zespół Błyskawicy nie zamierzał poprzestać na trzech trafieniach. W 70. minucie Kacper Głowacz wypuścił w bój Szymona Zająca, który nie dał szans golkiperowi Górnika.
Wynik na 5-0 dla Myślachowic ustalił w 76. minucie Rafał Warkoczyński, dobijając uderzenie Tomasza Łukasika.