Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Lekkoatletka Trzebini czwarta w mistrzostwach Polski w skoku wzwyż

27.09.2021 14:00 | 0 komentarzy | 1 726 odsłona | Marek Oratowski
W sobotę i niedzielę na przepięknie usytuowanym stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu ponad 1000 młodych zawodników w wieku 14 i 15 lat rywalizowało o medale Mistrzostw Polski U16 w lekkiej atletyce. W zawodach uczestniczyły dwie zawodniczki KS Victoria Trzebinia.
0
Lekkoatletka Trzebini czwarta w mistrzostwach Polski w skoku wzwyż
Małgorzata Jaśkaczek z dyplomem za czwarte miejsce, fot. udostępnione przez Ewę Sierkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas pierwszego dnia zmagań swój debiut w Mistrzostwach Polski zaliczyła Martyna Śledzińska, która w rzucie dyskiem zajęła 19. miejsce.

- Stres, który towarzyszył Martynie nie pozwolił na uzyskanie dobrego wyniku. Jej najlepszy rzut na ponad 34 metry niestety spaliła, gdyż dysk wylądował tuż za promieniem. Ten rzut dałby jej finał. Niestety, zabrakło szczęścia - komentuje trener Ewa Sierka.

W drugi dzień zmagań w niedzielę w pchnięciu kulą ponownie wystartowała Martyna Śledzińska, plasując się na 18. miejscu. W skoku wzwyż wystartowała Małgorzata Jaśkaczek. Przyjechała z czwartym wynikiem w Polsce.

- Na początku konkursu Małgosia zaliczała wszystkie wysokości za pierwszym podejściem. Po wysokości 1.58 m w konkursie zostały już cztery zawodniczki, same faworytki z rankingu ogólnopolskiego. Zaczęła się więc bezpośrednia walka o medale. Kolejna wysokość 1.61 m nie dała rozstrzygnięcia. Dopiero wysokość 1.64 m zadecydowała, że Małgorzata Jaśkaczek zajęła 4 miejsce. Trzecie miejsce zajęła Milena Patejuk z AML Słupsk z wynikiem 1.64 m, a drugie miejsce z tym samym rezultatem Aleksandra Godlewska z MKS Kusy Szczecin. Złotą medalistką została liderka ogólnopolskich tabel Maja Słodzińska z MKS Kusy Szczecin z wynikiem 1.70 m - relacjonuje Ewa Sierka.

Dodaje, że to i tak duży sukces, bo Victoria Trzebinia jest małym klubem z niewielkim budżetem oraz bez odpowiedniej infrastruktury treningowej. Mimo to jej reprezentanci mogą się mierzyć z najlepszymi w Polsce.
Przed zawodnikami chwila odpoczynku, potem zaczną przygotowania do Halowych Mistrzostw Polski U18. Małgorzata Jaśkaczek jako jedyna w klubie posiada już na nie minimum.

- Nasze sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia Polskok Chrzanów, który przez cały ten okres zaopatrywał Nas w sprzęt sportowy niezbędny do przygotowań. Bez niego nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy - podkreśla trener Sierka.

 

Czytaj również