Pięściarze z Libiąża przywieźli z Mazur dwa medale mistrzostw Polski

27.09.2021 11:00 | 0 komentarzy | 4 080 odsłony | Marek Oratowski
Zawodnicy Akademii Bokserskiej w Libiążu powtórzyli ubiegłoroczny wynik, zdobywając w niedzielę zloty i srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików.
0
Medaliści z AB LIbiąż w towarzystwie trenera Ariela Środy, fot. Facebook

W ubiegłym roku w mistrzostwach kraju w Sokółce Bartłomiej Środa wywalczył pierwszy, historyczny złoty medal dla Akademii. Jego klubowy kolega Maksymilian Pajer, startujący również w kategorii młodzików, stanął na drugim stopniu podium.

W ich ślady poszli w tym roku dwaj klubowi koledzy, którzy rywalizację rozpoczęli od ćwierćfinałów. Fabian Skowronek pokonał Wiktora Trzcińskiego (KB Champion Włocławek) 5-0. W tych samych rozmiarach Kacper Godyń zwyciężył Jakuba Banaszkiewicza. W półfinale Fabian pokonał na punkty Aleksa Czarneckiego (KSZO Ostrowiec Świetokrzyski), a Kacper okazał się lepszy od Oskara Dzudzińskiego (Orlęta Łuków).

W niedzielnym finale wagi 42 kg Fabianowi Skowronek pokonał 5-0 Michała Romaniuka (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) i wywalczył zloty medal. Srebro w wadze 44 kg zdobył Kacper Godyń, który uległ 1-4 Kacprowi Sierockiemu (KS Garda Bytów).

Trenerem młodych pięściarzy jest Ariel Środa. W mistrzostwach Polski młodzików i młodziczek w Jedwabnie na Mazurach udział wzięło prawie 200 młodych pięściarek i pięściarzy.