Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Szkoła i edukacja ważna sprawa, więc zajmijmy się tym tematem wspólnie

19.09.2021 20:31 | 14 komentarzy | 2 849 odsłony | Natalia Feluś
Co to są tzw. godziny po-covidowe, dlaczego słabo sprzedają się w tym roku szkolne plecaki oraz, co jest przyczyną kiepskiego wyniku tegorocznych matur. To pierwsze tematy na nowej kolumnie tematycznej "Przełomu".
14
Szkoła i edukacja ważna sprawa, więc zajmijmy się tym tematem wspólnie
Krzyś w tym roku rozpoczął naukę w szkole. Fot. Natalia Feluś
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wraz z nowym rokiem szkolnym „Przełom" uruchomił nową stronę tematyczną - edukacja. Miło nam będzie, jeśli włączycie się Państwo do jej redagowania: zainspirujecie nas do podjęcia ważnego tematu związanego z edukacją lub zabierzecie głos w dyskusji na ważny temat. Dajcie też znać o ważnych wydarzeniach Waszych szkołach.

W bieżącym wydaniu „Przełomu" przeczytacie czym są tzw. godziny po-covidowe. Wyjaśniamy, że to dodatkowe godziny lekcyjne, które mają pomóc uczniom wyrównać poziom po minionym roku zdalnej nauki. Piszemy, kto może z nich skorzystać, kto je prowadzi oraz jakie problemy wynikły z ustalania ich podziału.

Mamy również rozmowę z Agnieszką Gumkowską, właścicielką Biuro-Maxa z Chrzanowa o tym, jakie akcesoria szkolne są szczególnie modne w tym sezonie wśród uczniów.

Poznacie też ostateczne wyniki tegorocznych matur - najgorsze od lat. - Myślę, że wpłynęło na to zdalne nauczanie. Żeby skutecznie uczyć się w takim trybie trzeba mieć dużo samodyscypliny i konsekwencji - uważa Andrzej Bieda, dyrektor II LO, w którym spośród 154 maturzystów, 17 oblało egzamin dojrzałości. Jak poszło uczniom w innych szkołach? Szczegółowe dane znajdziecie w gazecie.

Dajcie znać, co słychać w szkołch, zaproponujcie tematy, którymi powinniśmy się zająć.

Kontakt: natalia.felus@przelom.pl lub na redakcyjnego Messengera.