Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

"Przełomowy" magazyn do poczytania dla wszystkich w wersji papierowej i cyfrowej

18.09.2021 15:52 | 7 komentarzy | 2 937 odsłony | Alicja Molenda
W najnowszym wydaniu papierowego "Przełomu", który właśnie skończył 31 lat, zapraszamy Was do Irlandii, Muzeum Fiata 126p i do Legendii w Chorzowie.
7
"Przełomowy" magazyn do poczytania dla wszystkich w wersji papierowej i cyfrowej
Tygodnik Przełom zaprasza do czytania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chrzanowianka,  Wioletta Słupik, mieszkąja od 17 lat w Irlandii, opowiada Ewie Solak, jak zielona wyspa radzi sobie obecnie z pandemią, jakie przywileje mają zaszczepieni, jakie instytucje ciągle nie działają, gdzie wymagne są certyfikaty, gdzie Irlandczycy spędzili tegoroczne wakacje i jaki jest ich stosunek do szczepień. Obszerna rozmowa jest świetną okazją do porównania jak jest tam, a jak u nas.

 

Łukasz Głuch rozpoczyna nowy cykl fotograficznych wędrówek po muzeach. Na początek zaprasza nas do Muzeum Fiata 126p. Niedaleko, do Bielska Białej. Można tam zobaczyć kilkadziesiąt przeróżnych wersji Maluszka i z sentymentem powspominać dawną motoryzację.

 

Legendia to nic innego ni z dawne Wesołe Miasteczko  Chorzowie. Ale jakie zmienione! Do Legendii zaprasza Was Ewa Solak, która zapewnia, że mają tam co robić mi dzieci i dorośli. Jest też o tym, ile ta przyjemność kosztuje.

 

Stefan Banasik to dojrzały rowerzysta. Michał Koryczan rozmawiał z nim o niezwykłej podróży z Psar do Biłgoraja na Lubelszczyźnie, skąd pochodziła jego żona. Nasz 77-letni bohater pojechał tam na rowerze, aby uczcić 50. rocznicę ślubu.

 

Zapraszamy do czytania wersji papierowej i cyfrowej tygodnika "Przełom". Tę ostatnią znajdziecie na www.kiosk.przelom.pl