Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pomysł ośrodka kultury: zamieńmy beton na artystyczną zieleń

28.07.2021 17:00 | 2 komentarze | 3 525 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Nietypowy konkurs artystyczno-botaniczny. Sprawdźcie, o co chodzi w „Miejskiej dżungli".
2
Pomysł ośrodka kultury: zamieńmy beton na artystyczną zieleń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 12 betonowych kręgach na pasażu za chrzanowskim MOKSiR-em od kilku lat rosną rośliny. Donice stanęły tam wiosną 2017 roku. Młodzież i seniorzy zasadzili w nich owoce, warzywa i zioła. Chodziło o to, by pokazać mieszkańcom, że także w mieście można je uprawiać. To właśnie dlatego MOKSiR organizuje corocznie akcję Qlturalny Warzywniak.

O ile akcja i sadzenie warzyw oraz ziół spotyka się z uznaniem mieszkańców, o tyle nie wszystkim podobają się betonowe donice. Wkrótce mogą one jednak zmienić swój wygląd. MOKSiR właśnie ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie graffiti „Miejska dżungla". Głównym tematem są motywy botaniczne.

- Chrzanowski dom kultury otwiera się na sztukę ulicy. Planowane graffiti ma ożywić otoczenie wokół MOKSiR, beton zamienić w artystyczną zieleń - mówi Konrad Wicher, kierownik promocji i organizacji widowni w MOKSiR w Chrzanowie.

Zgłoszenia można nadsyłać do 3 września 2021 roku. Zwycięskie projekty graffiti ozdobią betonowe kręgi. Będą wykonywane pod koniec września 2021 roku.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie organizatora www.moksir.chrzanow.pl

 

Czytaj również