Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Chorwacja zaostrzyła restrykcje. Od 26 lipca nowe ograniczenia

26.07.2021 20:07 | 1 komentarz | 4 710 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Jeśli planujecie wyjazd do Chorwacji - to dla was ważna wiadomość. Władze tego państwa podjęły decyzję o ponownym wprowadzeniu obostrzeń w kurortach i regionach cieszących się dużym zainteresowaniem turystów. Przybywa tu bowiem zachorowań na COVID-19.
1
Chorwacja zaostrzyła restrykcje. Od 26 lipca nowe ograniczenia
Plaża na chorwackiej wyspie Brač
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Jak poinformował chorwacki minister spraw wewnętrznych Davor Božinović: - „W Chorwacji rośnie liczba zakażonych na koronawirusa. W związku z tym wprowadzone zostaną dodatkowe restrykcje, by "ratować sezon turystyczny".

Dotyczy to głównie rejonów nad Adriatykiem. Chodzi o okręgi nad Adriatykiem tj. rejony Zadaru, Szybenika, Splitu czy Dubrownika.

Zabronione są wszelkie zgromadzenia liczące więcej niż 50 niezaszczepionych osób. Zakaz nie obejmuje jednak imprez z udziałem do tysiąca osób, na przykład koncertów. Ale ich uczestnicy będą musieli mieć certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw Covid-19, negatywny test na obecność koronawirusa lub przejście choroby.

W Chorwacji obowiązuje noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach i w transporcie publicznym.

Nowe zasady mają zapobiec przerwaniu sezonu turystycznego z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. 20 proc. chorwackiego PKB to dochody z turystyki.

Czytaj również