Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Akcja urzędu skarbowego po przerwie. Nie obejdzie się bez mandatów

01.07.2021 14:00 | 10 komentarzy | 3 365 odsłony | Tadeusz Jachnicki
W ubiegłym roku pandemia sprawiła, że urzędnicy administracji skarbowej odpuścili sprawdzanie czy handlujący przedsiębiorcy ewidencjują sprzedaż na kasach fiskalnych. W tym roku już tak nie będzie.
10
Akcja urzędu skarbowego po przerwie. Nie obejdzie się bez mandatów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jak zwykle o tej porze roku wypływa problem pomijania kas rejestrujących przy sprzedaży towarów i usług. Latem pracownicy urzędów skarbowych mają w harmonogramie zadań kontrole w tym temacie - przypomina Elżbieta Matusz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Chrzanowie.

Uzupełnia, że najważniejszym elementem akcji jest prewencja, ale... - Obawiam się, że mandaty też będą, szczególnie tam gdzie nagminnie sprzedaż nie jest ewidencjonowana przy użyciu kasy rejestrującej, mimo takiego obowiązku. Często dostajemy od oburzonych mieszkańców informacje, że nie otrzymali paragonu lub wręcz, że sprzedaż odbyła się z pominięciem kasy fiskalnej. Nierzadko, po weryfikacji, informacje okazują się prawdziwe - mówi E. Matusz.

Wyjaśnia jednak, że: - W trakcie doraźnych kontroli zdecydowanie wolimy stwierdzać, że nie ma podstaw do nakładania mandatów, bo kasa jest prawidłowo użytkowana i interesy wszystkich stron: sprzedawcy, klienta jak i budżetu państwa są zabezpieczone - kończy pani naczelnik.

Ludzie:

Elżbieta Matusz

Elżbieta Matusz

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chrzanowie