Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Lokomotywa z Fabloku stanęła w Trzebini (ZDJĘCIA, WIDEO)

23.06.2021 17:01 | 13 komentarzy | 7 056 odsłon | Marek Oratowski
W środę w południe na skwerze przy firmie Tor-Bud w Trzebini-Górce stanęła wyprodukowana w Fabloku i pieczołowicie odrestaurowana lokomotywa SM-03-620.
13
Lokomotywa z Fabloku stanęła w Trzebini (ZDJĘCIA, WIDEO)
Lokomotywa stanęła na tle efektownego muralu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Przed zezłomowaniem lokomotywę pracującą przez długie lata w cukrowni w Tucznie uratował prezes Konrad Szarek. Jej remontu podjęła się zaprzyjaźniona z Tor-Budem firma Mag-Train, która działa w halach po Fabloku. Prace trwały ponad dwa miesiące.

W środę lokomotywa została przewieziona z Chrzanowa i postawiona na skwerze przy ulicy Lipcowej 70 w Trzebini. Uroczystość zgromadziła wielu samorządowców, przedsiębiorców i mieszkańców.

Lokomotywę mogą podziwiać wszyscy mieszkańcy. Stoi na tle efektownego muralu wykonanego przez Jakuba Kaję i jego żonę Annę Mądralę-Kaję, przedstawiającego stację kolejową w Trzebini-Sierszy.

Obejrzyjcie zdjęcia i wideo z uroczystego ustawienia lokomotywy.

 

TOR-BUD Sp. z o.o. sp. k. z Trzebini to działająca od 1989 r. rodzinna firma założona przez Józefa Szarka o stuprocentowym polskim kapitale. Od początku działalności firma koncentruje się na świadczeniu usług z branży kolejowej - przede wszystkim przede wszystkim budowie, remoncie i bieżącym utrzymaniu zakładowych bocznic kolejowych oraz linii. Dziś zakres ofertowy firmy jest znacznie szerszy, a cenionym przez partnerów przedsiębiorstwem kieruje syn założyciela, Konrad Szarek. Firma współpracuje z liderami polskiego biznesu z sektora prywatnego jak i spółkami zarządzanymi przez Skarb Państwa. Odbiorcami usług są cementownie, zakłady chemiczne, huty, gazoporty, rafinerie grupy Orlen i kopalnie grupy Tauron. TOR-BUD został wyróżniony tytułem „Diamentu Forbesa 2020" przyznawanego najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce.