Ziemia chrzanowska

Świt zagrał na szóstkę i jest coraz bliżej awansu (WIDEO, ZDJĘCIA)

02.06.2021 20:00 | 0 komentarzy | 4 667 odsłony | Michał Koryczan
Sprawdźcie, jak zespołom piłkarskim z naszego regionu oraz ich ligowym rywalom poszło w środowych meczach?
0
Patryk Balewender (z lewej) zdobył dwa gole dla Świtu Krzeszowice w meczu z Wisłą Czernichów

KEEZA Klasa A - Kraków II

Świt Krzeszowice - Wisła Czernichów 6-0 (2-0)

1-0 Dominik Mączyński (1), 2-0 Krzysztof Księżyc (41), 3-0 Krzysztof Księżyc (56), 4-0 Bartosz Sosur (78), 5-0 Patryk Balawender (84), 6-0 Patryk Balawender (88)

Świt: Czech - Kozioł, J. Marszałek, Zając, Szewczyk, A. Noworyta, Jedynak (80. Dębowski), M. Knapik (88. Sawczuk), Mączyński, Księżyc (68. Sosur), Balawender

Wisła: Choroszy - Kielar, Zalewski, Feluś, Płaneta, D. Cyzio, D. Kowalik, G. Kowalik, Karoń, Jankowicz, Gala

Lider rozgrywek bez większych problemów pokonał na swoim boisku Wisłę Czernichów, odnosząc 20 zwycięstwo w sezonie. Świt, któremu zostały do rozegrania jeszcze cztery mecze ligowe jest coraz bliższy awansu do klasy okręgowej.
Spotkanie z Wisłą ułożyło się znakomicie dla gospodarzy. Już w 1. minucie, po kiksie defensora gości, wynik otworzył Dominik Mączyński.
W kolejnych fragmentach pierwszej odsłony krzeszowiczanie zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale na kolejnego gola trzeba było poczekać do 41. minuty. Wówczas to w sytuacji sam na sam z golkiperem precyzyjnym uderzeniem popisał się Krzysztof Księżyc i było 2-0 dla Świtu.
Jedenaście minut po zmianie stron ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojego zespołu wykorzystując okazję jeden na jeden z Markiem Choroszym.
Czwartego gola dla miejscowych zdobył w 78. minucie Bartosz Sosur, wykorzystując znakomite podanie z pierwszej piłki autorstwa Dominika Mączyńskiego. Ostatnie dwie bramki zdobył w końcówce spotkania Patryk Balawender.
Zwycięstwo Świtu mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w kilku dogodnych sytuacjach gospodarze pudłowali lub brakowało im odrobiny szczęścia, bo piłka lądowała na słupku lub poprzeczce.

• Liszczanka Liszki - Wisła Jeziorzany 0-2
  • Sportowiec Modlniczka - Lotnik Kryspinów 0-6
  • Wisła Rząska - Tęcza Piekary 2-0
  • Maszycanka Maszyce - Iskra Czułów 0-1
  • Sokół Rybna - Skała 2004 2-2