Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Noc Muzeum w Chrzanowie z koncertem rockowym i Wunderkamerą (WIDEO)

21.05.2021 08:00 | 0 komentarzy | 2 475 odsłony | Łukasz Dulowski
W „gabinecie osobliwości", czyli na wyjątkowej wystawie w Domu Urbańczyka przy al. Henryka, zobaczycie m.in. kołek, który uratował Chrzanów.
0
Noc Muzeum w Chrzanowie z koncertem rockowym i Wunderkamerą (WIDEO)
Chrzanowski zespół Eder zagra w ramach sobotniej Nocy Muzeów w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Noc Muzeów została zaplanowana w najbliższą sobotę, od godz. 16:40.
- Parada z teatrem ulicznym, potem wykład Marka Grabskiego o muzealnictwie i kolekcjonerstwie, koncert zespołu Eder (ok. 19:30), podsumowanie konkursu historycznego. Ale przede wszystkim otwarcie nowej wystawy czasowej. Wreszcie możemy pokazać kolejną ekspozycję, zatytułowaną „Wunderkamera", czyli rzeczy ciekawe, osobliwe, które przez lata gromadzone były w Muzeum w Chrzanowie - mówi kustosz Anna Sadło-Ostafin.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie się odbywała w specjalnych warunkach, tj. ze względu na konieczność zachowania wymaganych warunków sanitarnych.

Wejściówki na kuratorskie zwiedzanie wystawy oraz na wejście do ogrodu Domu Urbańczyka są do odebrania w budynku Muzeum przy ul. Mickiewicza 13. Dla dzieci wejściówki nie będą wymagane.

- Zachęcamy do odbierania wejściówek, ponieważ na każde wejście na wystawę „Wunderkamera" oraz do ogrodu, w którym będą miały miejsca pozostałe punkty programu, jest ściśle ograniczony limit osób - zastrzega dyrekcja Muzeum.