Trener zrezygnował z prowadzenia drużyny. Udany debiut następcy

13.05.2021 20:00 | 1 komentarz | 4 530 odsłony | Michał Koryczan
Stanisław Bąk nie jest już szkoleniowcem grającego w chrzanowskiej A-klasie piłkarskiej zespołu Unii Kwaczała.
1
Stanisław Bąk. Fot. Z archiwum prywatnego

Na ławce trenerskiej Unii Stanisław Bąk zasiadał od lipca 2017 roku. W ubiegłym sezonie wywalczył z zespołem z Kwaczała awans z B do A-klasy.

W obecnych rozgrywkach poprowadził drużynę w osiemnastu meczach, notując 12 wygranych, 2 remisy i 4 porażki.

Przed środowym, derbowym meczem z MKS Alwernia zrezygnował z dalszego trenowania zespołu beniaminka chrzanowskiej A-klasy.

- Wprowadziłem Unię do A-klasy. Pierwszą rundę obecnych rozgrywek zakończyliśmy na wysokim, trzecim miejscu. Stworzyłem w klubie drużynę orlików, prowadzę zespół juniorów w lidze okręgowej. Ponadto zasiadam w zarządzie Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów oraz w komisji szkolenia. Trzeba dawać szansę młodszym, zdolnym trenerom - mówi Stanisław Bąk.

Nowym, grającym szkoleniowcem Unii został Dawid Zięba (34 lata), który w przeszłości grał w Zgodzie Byczyna, Jurze Łobzów, Victorii Jaworzno i Orle Balin.

W debiucie, prowadzony przez niego zespół pokonał 2-0 MKS Alwernia. Dawid Zięba zdobył zresztą pierwszą z bramek (w 10. minucie). Drugą dołożył Wojciech Tekielak (w 82. minucie).

Przeczytaj również

Fablok Chrzanów nowym liderem A-klasy

Gol w ostatniej akcji dał Trzebini awans do grupy mistrzowskiej (WIDEO, ZDJĘCIA)