Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pięć lat temu rządy w Chrzanowie przejęła pani burmistrz

12.01.2021 19:00 | 3 komentarze | 5 070 odsłon | Marek Oratowski
W styczniu 2016 roku premier Beata Szydło zaakceptowała wniosek małopolskiego wojewody, by do momentu wyboru nowego burmistrza Chrzanowem w ramach zarządu komisarycznego kierowała Beata Majkrzak pracująca w chrzanowskim Sanepidzie.
3
Pięć lat temu rządy w Chrzanowie przejęła pani burmistrz
Beata Majkrzak, fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedterminowe wybory w Chrzanowie zostały zarządzone, ponieważ burmistrz Marek Niechwiej został odwołany przez mieszkańców w referendum w grudniu 2015 roku. Pani komisarz Beata Majkrzak nazywana kurtuazyjnie panią burmistrz, objęła stanowisko 13 stycznia 2016 roku. Od kilku lat była związana z PiS. Pracowała w Sanepidzie oraz była wiceprzewodniczącą Rady Osiedla Młodości.

Rządy w mieście sprawowała ponad dwa miesiące. W marcu 2016 roku wystartowała w wyborach na burmistrza. Dostała 2446 głosów, co było trzecim wynikiem w gronie czterech kandydatów. Tym samym nie dostała się do drugiej tury, w której znaleźli się Ryszard Kosowski i Robert Maciaszek.

Obecnie Beata Majkrzak nadal pracuje w Sanepidzie jako wicedyrektor i jak pozostali pracownicy tej jednostki walczy z koronawirusem.