Błyskawica dwa razy trafiła Wisłę i spędzi zimę jako wicelider (WIDEO, ZDJĘCIA)

14.11.2020 17:30 | 1 komentarz | 4 577 odsłony | Michał Koryczan
Gol po stałym fragmencie gry oraz trafienie z własnej połowy dały zespołowi z Myślachowic wygraną nad drużyną z Jankowic. Aż dziesięć bramek padło w spotkaniu Chrzanowa z Regulicami.
1

Błyskawica Myślachowice - Wisła Jankowice 2-0 (0-0)

1-0 Wojciech Chlebda (50), 2-0 Paweł Celiński (90)

Błyskawica: D. Woźniak - Piotrowski, Wicher, Cybulski, Celiński, Wojdyła, Witkowski, K. Głowacz, Warkoczyński (80. Kocyk), Chlebda, Sz. Zając (63. M. Bała)

Wisła: Radwan - Pająk, M. Pierzchała, Miziołek, Noworyta, Hudzik, Lelito (13. Babik), Jargus, Szala (75. Grec), Bachowski, Koziarz

Spotkanie w Myślachowicach nie było wielkim widowiskiem. Na grząskim boisku dominował głównie chaos. Z obu stron było dużo niedokładności. Nie brakowało też twardej walki i fauli. Jak na lekarstwo było za to składnych akcji i klarownych okazji bramkowych.
W 23. minucie po długim podaniu z własnej połowy, w dobrej sytuacji znalazł się prawy obrońca Wisły Lesze Pająk, ale główkował obok bramki.
W odpowiedzi, w 30. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Jakub Piotrowski, ale Jakub Radwan popisał się skuteczną interwencją.
Pięć minut po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Rafała Warkoczyńskiego, najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Wojciech Chlebda i wpakował futbolówkę do siatki.
W kolejnych minutach miejscowi mogli podwyższyć skromne prowadzenie. W dobrej sytuacji (po podaniu od Kacpra Głowacza) znalazł się Rafał Warkoczyński, ale mając przed sobą już tylko Jakuba Radwana skiksował. Z kolei po strzale Tomasza Witkowskiego piłka otarła się od nogi obrońcy gości i przeszła obok słupka.
Sytuacje te mogły się zemścić, gdy w końcówce meczu drużyna z Jankowic ruszyła do śmielszych ataków. Po jednym z nich Przemysław Koziarz posłał prostopadłą piłkę do Dominika Bachowskiego, ale jego uderzenie z pola karnego w ostatniej chwili zablokował defensor Błyskawicy.
W ostatniej minucie meczu wynika na 2-0 ustalił Paweł Celiński. Wykopując futbolówkę z własnej połowy zaskoczył wysuniętego bramkarza Wisły.
Obie ekipy domagały się odgwizdania w meczu rzutu karnego (Wisła w pierwszej, a Myślachowice w drugiej odsłonie), ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia w żadnej z tych sytuacji.
Dzięki zwycięstwu Błyskawica spędzi zimę jako wicelider rozgrywek i do rundy wiosennej przystąpi ze stratą pięciu punktów do prowadzącego w tabeli Startu Kamień.

MKS Fablok Chrzanów - SPRiN Regulice 10-0 (5-0)

1-0 Michał Domurat (21), 2-0 Tomasz Kędziora (24), 3-0 Michał Domurat (28), 4-0 Tomasz Kędziora (35), 5-0 Michał Domurat (37), 6-0 Michał Domurat (50), 7-0 Michał Domurat (59), 8-0 Tomasz Kędziora (66), 9-0 Rafał Brzezoń (73), 10-0 Tomasz Kędziora (86)

Wisełka Rozkochów - Victoria Zalas 2-1

Przeczytaj również:

Bramkarz reprezentacji Polski gościł w Krzeszowicach, Trzebini i Libiążu. Pamiętacie? (ZDJĘCIA)

KORONAWIRUS. Już ponad 1500 zakażeń w powiecie chrzanowskim od początku pandemii (RAPORT - 12.11.2020)