Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Wystawa o zamordowanej wolontariuszce Helenie Kmieć zaczyna wędrówkę od Trzebini

18.09.2020 11:00 | 1 komentarz | 4 833 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 12:30

AKTUALIZACJA

Od niedzieli 20 września rozpoczyna się ogólnopolska plenerowa ekspozycja "Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można". Na początek zobaczą ją mieszkańcy Trzebini.

1
Wystawa o zamordowanej wolontariuszce Helenie Kmieć zaczyna wędrówkę od Trzebini
Helena Kmieć fot. Wolontariat Misyjny Salvator
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest organizowana przez Fundację im. Heleny Kmieć, która od początku swojej działalności ma na celu kontynuowanie misji Heleny poprzez realizację akcji pomocowych, edukacyjnych i promujących osobę wolontariuszki zamordowanej w styczniu 2017 roku w Boliwii.

- Jednym z naszych sztandarowych programów jest program stypendialny, w ramach którego wspieramy dzieci w Meksyku, Boliwii oraz w Zambii. W tym roku ze względu na sytuację koronawirusową, szczególnie w Meksyku, jest potrzebne o wiele większe wsparcie. Każda zebrana przez nas złotówka przy okazji akcji związanej z wystawą pomoże dzieciom w tragicznej sytuacji finansowej. Osoba śp. Heleny Kmieć poprzez swoją działalność w Wolontariacie Misyjnym Salvator stała się nierozerwalnie związana z Trzebinią, gdzie mieści się główna siedziba wolontariatu oraz gdzie odbywają się spotkania regionu śląskiego, do którego przynależała. Helena jest osobą, którą ze względu na jej piękne życie warto promować dalej i szerzej. Również Fundacja im. Heleny Kmieć ma swoją siedzibę w Trzebini - tłumaczy Marta Trawińska, dyrektor Biura Fundacji im. Heleny Kmieć.

Wystawa to 6 połączonych ze sobą tzw. standów dwustronnie zapełnionych treściami. Zostały sfinansowane przez gminy Trzebinia i Libiąż. Opowiadają o życiu i działalności Heleny Kmieć z Libiąża, 26-letniej wolontariuszki misyjnej.

Ekspozycja zostanie pokazywana w różnych miejscach w Polsce (ok. dwa tygodnie w wybranej miejscowości). Ma podróżować bez końcowego terminu. Inauguracja wystawy nastąpi 20 września w Trzebini przy salwatoriańskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potem będzie ją można zobaczyć przy parafiach w Trzebnicy, Żmigrodzie i Chrzanowie.