Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Sąd skazał poprzedniego burmistrza Alwerni i byłego kierownika referatu inwestycji

18.03.2020 18:30 | 5 komentarzy | 8 069 odsłon | Łukasz Dulowski

14 tys. zł grzywny ma zapłacić były burmistrz Tomasz Siemek, a 8 400 zł były kierownik referatu inwestycji w alwerniańskim magistracie - Tomasz K. Środowy wyrok Sądu Rejonowego w Chrzanowie jest nieprawomocny.

5
Sąd skazał poprzedniego burmistrza Alwerni i byłego kierownika referatu inwestycji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponadto Tomasz Siemek ma - zgodnie z tym wyrokiem - dwuletni zakaz sprawowania funkcji kierowniczych w samorządzie, a Tomasz K. - jednoroczny zakaz.

Sprawa dotyczy rozbudowy Szkoły Podstawowej w Grojcu. Projekt zlecono za rządów Siemka, w kadencji 2014-2018. W grudniu 2017 r. Przedsiębiorstwo Usługowe Max - Pracownia Projektowa Tomasz Zalewski, z siedzibą w Kielcach, dostało pełną zapłatę (47 tys. zł) za niekompletną dokumentację.

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie oskarżyła Tomasza Siemka i Tomasza K. o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w grudniu 2017 r. Tomasz Siemek miał polecić ówczesnemu kierownikowi referatu inwestycji poświadczenie nieprawdy, a Tomasz K. miał to zrobić. Obaj nie przyznali się do winy. Podpisali jednak fakturę, co stanowiło podstawę do wypłacenia firmie z Kielc 47 tys. zł.

Obrońca Tomasza Siemka - adwokat Michał Szreniawa zapowiada w rozmowie z "Przełomem", że odwoła się od wyroku chrzanowskiego sądu do Sądu Okręgowego w Krakowie.