Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Czy mieszkańcy Kątów zablokują dojazd do składowiska?

23.05.2019 15:30 | 3 komentarze | 3 148 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Raz jest słodki, raz gorzki. Niezmiennie uciążliwy. Smród ze składowiska w ostatnich tygodniach zradykalizował nastroje na osiedlu Kąty. Na spotkaniu z ekspertami, urzędnikami i przedstawicielami ZGOK mieszkańcy dali upust swym emocjom.

3
Czy mieszkańcy Kątów zablokują dojazd do składowiska?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na Kątach wrze. Jak bardzo - było widać podczas czwartkowego spotkania zorganizowanego przez burmistrza Chrzanowa z udziałem mieszkańców Kątów, przedstawicieli ZGOK, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Pierwszą część spotkania zajęły długie wystąpienia urzędników. Dopiero po godzinie rozpoczęła się dyskusja. Emocjonalna, bo mieszkańcy już stracili cierpliwość.

Co prawda usłyszeli o działaniach, które mają zmniejszyć uciążliwości składowiska. Ostatnio np. wykonywano odwierty studni odgazowujących, a w przyszłym tygodniu przyjadą z Holandii specjalne membrany na kwatery, które mają zatrzymać odór.


- Czy możecie nam dać gwarancję, że to cokolwiek pomoże? - padały pytania z sali.
Ani władze Chrzanowa, ani władze spółki zarządzającej składowiskiem, ani eksperci od ochrony środowiska takiej gwarancji dać nie mogli.

- Jak się nic nie zmieni na lepsze, w końcu dojdzie do blokady drogi dojazdowej do składowiska. Ludzie mają już dość - uważa Sławomir Cudak z os. Kąty.

Na zamkniętej facebookowej grupie „Chrzanów - osiedle Kąty" temat smrodu z wysypiska zdominował wszystkie inne dyskusje. - Sąsiedzi i sąsiadki, zabierzmy widły i kosy. Zróbmy blokadę składowiska - takie wpisy  pojawiają się tu coraz częściej.

Więcej o dyskusji w najbliższym numerze gazety.