Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Protestujący: żarty się skończyły! (WIDEO)

07.09.2018 08:07 | 7 komentarzy | 9 191 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Kilka osób z osiedla Kąty przyszło w czwartek protestować przed chrzanowski magistrat. Domagali się, by wpuszczono ich na konferencję prasową z udziałem dziennikarzy. Burmistrz w końcu odpuścił.

7
Protestujący: żarty się skończyły! (WIDEO)
Mieszkańcy mają dość życia w smrodzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Ludzie mają dość życia w smrodzie. Jego źródłem jest składowisko odpadów w Balinie.

- Mamy dość bagatelizowania naszych problemów. Ciągle słyszymy, że coś śmierdzi, że coś się zrobi, że trzeba poczekać. Niech te osoby włożą głowę do śmietnika i spróbują tak wytrzymać miesiąc!- denerwują się mieszkańcy.

To czego oczekują od decydentów napisali na plakatach, które zabrali ze sobą do urzędu. Początkowo protestujących nie chciano wpuścić na konferencję prasową dla dziennikarzy. Pod naciskiem mieszkańców burmistrz w końcu odpuścił.

Zaczęło się od krótkiego omówienia wyników ostatniej kontroli WIOŚ. Potem przyszedł czas na deklaracje, co zostanie zrobione, by ludzie przestali się dusić w smrodzie.

- Kierunki są dwa. Pierwszy to zmiana systemu zbierania odpadów zielonych. Drugi usprawnienia techniczne na oddziale przetwarzania odpadów - mówi Ryszard Listwan, zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Krakowie.

Jak twierdzi, szansa na uzyskanie poprawy jest już w przyszłym sezonie. Szansa, bo gwarancji, że śmierdzieć przestanie nie daje dziś nikt.

Więcej w kolejnym numerze „Przełomu".