Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To przełom w śledztwie. Podejrzani o podpalenie trzebińskiego składowiska prędko nie wrócą do domu (WIDEO)

18.07.2018 15:27 | 3 komentarze | 11 264 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W środę po południu, a najpóźniej w czwartek Sąd Okręgowy w Krakowie zdecyduje o dalszym losie dwóch mieszkańców powiatu chrzanowskiego. We wtorek zostali zatrzymani przez policję i usłyszeli zarzut spowodowania pożaru na składowisku opon w Trzebini.

3
To przełom w śledztwie. Podejrzani o podpalenie trzebińskiego składowiska prędko nie wrócą do domu (WIDEO)
Jeden z zatrzymanych podczas doprowadzenia przez policję. FOT. KWP w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Podejrzani są w wieku 22 lata i 28 lat. Jeden z nich jest czynnym, a drugi byłym strażakiem OSP. Nie byli do tej pory karani.

- Czyn, o którego popełnienie podejrzani są mężczyźni, zagrożony jest wysoką karą. Dlatego prokuratura będzie wnioskować w sądzie o tymczasowe aresztowanie sprawców. Na razie są zatrzymani na 48 godzin. Ten termin mija w czwartek rano - mówi Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Zatrzymanie to przełom w śledztwie prowadzonym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie pod nadzorem prokuratury okręgowej. Zabezpieczone po pożarze ślady zostały zbadane w laboratorium kryminalistycznym policji. Udało się też dotrzeć do świadków. To m.in. te czynności pozwoliły ustalić, że ogień podłożyli dwaj młodzi mieszkańcy powiatu chrzanowskiego.