Nie masz konta? Zarejestruj się

Czerna

Bracia otworzą restaurację i kino

18.04.2015 13:03 | 0 komentarzy | 6 575 odsłon | Ewa Solak

Z początkiem maja w Domu Pielgrzyma przy klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej zacznie działać restauracja. Nieopodal nowego multimedialnego muzeum powstaje również sala kinowa.

0
Bracia otworzą restaurację i kino
Brat Przemysław Pliszczyński przy Domu Pielgrzyma, gdzie powstaje restauracja i kino
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od kilku lat przy klasztorze trwała budowa nowych obiektów nastawionych na przyjęcie pielgrzymów. Dom noclegowy na 50 miejsc jest jednym z nich.

- W sezonie letnim odwiedzają nas dziesiątki tysięcy osób. Brakowało tu odpowiednio dużego obiektu, gdzie chętni mogliby przenocować - mówi brat Przemysław Pliszczyński.

W pierwszy majowy weekend zacznie działać restauracja. Może przyjąć jednocześnie 150 osób. Kończy się także budowa niewielkiego kina, gdzie wyświetlane będą filmy o tematyce religijnej. Zacznie działać z początkiem czerwca.

- Do nowoczesnych wnętrz planujemy przeniesienie również naszego muzeum misyjnego. Jedno, multimedialne o historii naszego klasztoru, już działa. Wstęp jest bezpłatny - zaznacza brat Przemysław.

W Domu Pielgrzyma jest również duża sala konferencyjna i księgarnia. W planach bracia mają uruchomienie punktu informacji turystycznej.

Czytaj również