Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Podczas Dni Chrzanowa zagrają legendy

28.02.2015 16:27 | 21 komentarzy | 22 880 odsłony | Łukasz Dulowski

Święto miasta szykuje się w ostatni weekend maja. Jest już pewne, jakie zespoły wystąpią na scenie na Placu Tysiąclecia.

21
Podczas Dni Chrzanowa zagrają legendy
Publiczność powinna się bawić na Dniach Chrzanowa jeszcze lepiej niż w latach poprzednich. Na zdjęciu fani czekający na autografy po zeszłorocznym koncercie Saszan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teresa Wojciechowska, wicedyrektorka chrzanowskiego MOKSiR, potwierdza, że tegoroczne gwiazdy to: Kobranocka, Strachy na Lachy i Dżem. W sobotę wieczorem usłyszymy pewnie m.in. „Kocham cię jak Irlandię". Mowa, oczywiście, o formacji Andrzeja „Kobry" Kraińskiego. W niedzielę natomiast na pierwszy ogień pójdzie zespół Krzysztofa „Grabaża" Grabowskiego, a na zakończenie imprezy - Dżem.

- Dżem chcieliśmy już zaprosić w zeszłym roku. Wtedy jednak obchodzili w Chorzowie 35-lecie i nie dało się zorganizować w tym samym czasie innego koncertu w promieniu stu kilometrów - tłumaczy Wojciechowska.

Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku MOKSiR wnioskuje do rady miejskiej o 100 tys. zł na organizację Dni Chrzanowa. Zeszłoroczna kwota wynosiła 200 tys. zł.

Kobranocka
Zespół powstał na przełomie 1984 i 1985 r. jako Latający Pisuar. Na przestrzeni kilku miesięcy zmienił nazwę na Kobranocka. Przez 30 lat gra właściwie to samo, czyli rocka podszytego punkiem. Ostatnia płyta „SPOX" ukazała się w 2010 r. Największy hit to „Kocham cię jak Irlandię" z drugiego albumu „Kwiaty na żywopłocie" (1989 r.). Kiedyś była to jedna z najczęściej tańczonych piosenek przez zakochane pary, a to po prostu utwór o Polsce.

Strachy na Lachy
Gdy jeszcze funkcjonowała punkrockowa Pidżama Porno, Krzysztof Grabowski powołał w 2002 r. do życia formację Strachy na Lachy, poruszającą się w szeroko pojętej stylistce indie rock. „Piła tango" to jedna z najpopularniejszych kompozycji. Zespół ten ma na koncie sześć albumów, w tym płytę z piosenkami Jacka Kaczmarskiego „Autor". Obecnie „Grabaż" przymierza się do reaktywacji Pidżamy, więc na koncertach Strachów wykonuje też numery z wcześniejszej działalności.

Dżem
Legenda polskiej sceny blues-rockowej. W ich twórczości pobrzmiewają klimaty takich amerykańskich zespołów, jak Lynyrd Skynyrd czy The Allman Brothers Band. W tym ostatnim grał wybitny gitarzysta Warren Haynes (obecnie Gov't Mule), który jest jednym z idoli Jerzego Styczyńskiego. Najnowszy przebój Dżemu to „Partyzant" z longplaya „Muza" z 2010 r.